SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-06-2021 15:59   Güncelleme : 11-06-2021 21:43

Urfa'da Diş Hastanelerinin Gece Kapalı Olması Tepki Çekiyor

Şanlıurfa'da ağız ve diş sağlığı merkez ve hastanelerinin gece saatlerinde kapalı olması tepki ile karşılanıyor.

Urfa'da Diş Hastanelerinin Gece Kapalı Olması Tepki Çekiyor

Şanlıurfa son nüfus sayımına göre 2.457.000 kişi ile Türkiye'nin en büyük 8. şehri. 500.000 Suriyeli misafirin de bulunduğu kent ağız ve diş sağlığı açısından yeterli  hizmeti alamadığı ileri sürülüyor. Ağız ve diş sağlığı merkezleri gece 24.00 saatlerine kadar açık kalıyor. Ancak bu saatten sonra dişi ağrıyan vatandaşlar tam anlamıyla kabusu yaşıyor. Özel araçlarıyla Şenevler mahallesinde bulunan Karaköprü ağız ve diş sağlığı hastanesine gelen vatandaşlar kapalı kapıları görünce ağrıdan çılgına dönüyor.

VATANDAŞ : "URFA SAĞLIKTA DA SAHİPSİZ KALDI"

Dün gece 01.00 saatlerinde ağrıyan dişi nedeniyle merkeze gelen İbrahim Aslan, " 3 milyonluk bir şehirde ağız ve diş hastanesi bulamıyoruz. Bulduklarımız da kapalı. Yani insanların gece yarısından sonra dişlerinin ağrımaması mı gerekiyor? Yine maalesef Şanlıurfa'nın ne kadar sahipsiz olduğunu görüyoruz. Nöbetçi diş merkezi açık tutulamaz mı? Tarımda, ekonomide, eğitimde geri kalan Şanlıurfamız maalesef sağlıkta da sahipsiz kaldı" diye konuştu.

ÖZEL POLİKLİNİĞE GİTMEK ZORUNDA KALDI

Acil servise giderek ağrı kesici iğne yaptırdığını belirten vatandaş sabah saatlerinde ise özel bir polikliniğe giderek diş tedavisini gerçekleştirmek zorunda kaldığını ifade etti.  

"DİŞ SAĞLIĞI MERKEZLERİ 24 SAAT AÇIK OLMALI"

Şanlıurfalı vatandaş başka insanların da mağdur olmaması için ağız ve diş sağlığı merkezlerinin 24 saat açık kalması gerektiğini söyledi

Haber.ibrahim Uygur Nabi Morçiçek