KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

ZABITADAN İŞ YERİ DENETİMİ

ZABITADAN  İŞ YERİ DENETİMİ

Bu güne kadar kamuoyunda sürekli tablacı zabıta kavgaları yada gerilimleri ile gündeme gelen zabıta ekipleri Şanlıurfa’da son bir ay içerisinde yaptıkları çalışmalara bakılırsa kavgadan çok iş yaptığı görülüyor.

 

Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün 10 farklı alanda Mayıs 2012 de yaptığı faaliyetleri içerisinde bir çok yere dokundu. Mayıs ayında bu kadar iş yapan zabıta ekiplerinin daha çok kaldırım işgallerindeki satıcıları uyarırken yaşanan gerilimleri ile hatırlanmasını gölge de bırakacak işlere imza attı.

 

Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü son bir ay içerisinde 992 adet işyerini denetledi. Eksiklikleri tespit edilen 90 adet işyeri hakkında tutanak tanzim eden Zabıta Müdürlüğü söz konusu iş yerlerine yasal işlem uyguladı ve 12.611,00 TL para cezası keserek bu para cezasını da tahsil etti. Zabıta ekipleri yaptıkları 227 adet fırın denetiminde ise 75 adet ekmeğe el koydu.

 

91 adet kasap işyerinin denetiminde ise 38,6 Kg Tavuk, 10 Kg Kıyma ve 4,5 Kg Sığır etine el koyarak imha eden Zabıta Müdürlüğü, seyyar satıcı ve işportacı kontrollerinde ise 45 adet Terazi, 1152 adet muhtelif giyim ve eşya parçasına da el koydu. Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü seyyar satıcı ve işportacı denetimlerinde ayrıca 310 Kg muhtelif sebze, 304 adet simit, 10 Bağ yeşillik ve 803 adet muhtelif eşya parçası da el koydu.

 

El konulan 75 adet Pamuklu şekeri 90 adet fırça, ayakkabı boyası gibi eşya parçası ve 25 adet margarin imha eden Zabıta Müdürlüğü Çevre Temizliğini Sağlama- Kaldırım İşgalleri Önleme Çalışmaları çerçevesinde de 415 adet Bina-Ev ve muhtelif İşyerinin kontrol edildi. Bina, ev ve muhtelif iş yerlerinin denetimlerinde 301 adet yazılı tebligat ile 114 adet sözlü uyarıda bulunan Zabıta Müdürlüğü, kaldırım ve yol işgalleri önlediğini açıkladı.

 

İşyeri önlerindeki eşyalar, dubalar, stantlar ve Çevre kirliliğine neden olan tüm olumsuzluklar ile 5 adet Göçebe Çadırının kaldırılmasını da gerçekleştiren Zabıta Müdürlüğü, yaptığı kontrollerde tespit edilen 1 adet hayvan besi yerine tebligat yapılarak tahliye edilmesinin sağlandığını bildirdi.

 

 

 Encümen Kararları gereğince, 4 adet işyerinin ruhsat alıncaya kadar faaliyetten men edildiğini belirtti.