EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-06-2021 16:55   Güncelleme : 17-06-2021 16:55

Urfalılar Elon Musk'a Tepkili

Şanlıurfalı Bitcoin yatırımcıları tüm dünyada olduğu gibi vurguncu Elon Musk'a ateş püskürüyor.

Urfalılar Elon Musk'a Tepkili

Elon Musk kripto para dünyasını parmağında oynatıyor. Borsayı bir ay tavan yaptıran Musk diğer ay yerin dibine sokuyor. Tesla'da yaptığı zararı bitcoin dünyasından karşılayarak parasına para katan Musk milyonlarca yatırımcıyı da mağdur ediyor. 

Şanlıurfalılar da mağdur yatırımcılar arasında. Ocak, Şubat ve Mart aylarında bir hayli kazanç elde eden Urfalılar Elon Musk'ın açıklamalarından sonra Nisan ayından itibaren zarar etmeye başladı. Yatırılan her bin lira 250 liraya kadar düştü. Son iki ayın zarar bilançosu ortalama yüzde 75. 

Piyasa yerlerde sürünürken ucuza bitcoin topladığı tahmin edilen Elon Musk Bitcoin'in yeniden Tesla'da kabul edilebileceğini söyleyerek yükseliş trendini başlattı. 270 bin TL'ye kadar düşen BTC açıklamanın ardından 345 bin TL bandına kadar yükseldi.

Şanlıurfalılar, "Alçak Elon" ismini verdikleri vurguncu işadamının spekülatif açıklamalarının engellenmesini istiyor. Bu konuda yasal açıklardan faydalanan Musk piyasaları istediği gibi manipule ediyor.

Musk'ın açıklamaları internet Hackerları olan Anonymous'u da rahatsız etmişe benziyor. Elon Musk'ı tehdit eden bir video paylaşan grup spekülatif paylaşımların durdurulmasını istemişti.

Musk ise bu tehtidi ciddiye almayarak alay etmişti.

Tüm dünyada olduğu gibi Şanlıurfa'da da binlerce bitcoin yatırımcısı piyasaların durulmasını bekliyor.