ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 25-06-2021 18:33   Güncelleme : 25-06-2021 18:47

Başkan Beyazgül'den Mahmut Uçmak'a Övgü

Başkan Beyazgül pandemi bitiminde Basın Yayın Müdürü Mahmut Uçmak'ın erken harekete geçmesiyle şehirdeki otellerin tam doluluk oranına ulaştığını söyledi.

Başkan Beyazgül'den Mahmut Uçmak'a Övgü

Güneydoğu TV'de programcı Uğur Er'in sorularını yanıtlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül projelerini anlattı.

Turizme ağırlık verdiklerinin altını çizen Başkan Beyazgül, Basın yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Mahmut Uçmak'ın erken harekete geçmesiyle kentteki tüm otellerin doluluk oranını yakaladığını belirtti.

Daire Müdürü Uçmak'ın çalışmasından övgüyle bahseden Başkan Beyazgül pandemi sonrası tam zamanında yapılan tanıtım nedeniyle turizm trenini yakaladıklarını belirtti. Kente turist akını yaşandığını ve bu durumdan esnafın da memnun olduğu dile getirildi.

MAHMUT UÇMAK KİMDİR?

1983 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlköğretimi Şanlıurfa’da, ortaöğretim ve lise eğitimlerini İzmir Balçova’da tamamladı. 2009 yılında Celal Bayar Üniversitesi Bankacılık ve Finans- Uygulamalı Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 2005 yılında İzmir İl Emniyet Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı ve sırası ile Manisa, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüklerinde çalışma hayatına devam etti. Daha sonra Şanlıurfa Valiliğine geçiş yaptı. 2014 yılı yerel seçimler sonucunda Büyükşehir statüsüne geçiş yapan Şanlıurfa Belediyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığında şef olarak görev aldı. Daha sonra Basın Yayın Şube Müdürü olarak görevine devam etti. 2020 yılının ikinci çeyreğinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına atandı ve görevini başarı ile devam ettirmektedir. 

Evli ve 2 çocuk sahibi olan UÇMAK, orta derecede İngilizce bilmektedir.