ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 25-06-2021 19:42   Güncelleme : 25-06-2021 19:50

PKK'nın sözde 'Karayazı kırsalı sorumlusu' terörist tutuklandı

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı ile jandarmanın ortak operasyonuyla yakalanan PKK'lı terörist İslam Biliz, tutuklandı. - Anadolu Ajansı.

PKK'nın sözde 'Karayazı kırsalı sorumlusu' terörist tutuklandı

Erzurum

Ermenistan yakınındaki Türkiye-İran sınırında düzenlenen ortak operasyonla gözaltına alınan PKK'lı Biliz'in Erzurum İl Jandarma Komutanlığındaki işlemleri tamamlandı.

Terör örgütü PKK'nın sözde 'Karayazı kırsalı sorumlusu' MİT ve jandarmanın operasyonuyla yakalandı

Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Erzurum Adliyesi'ne getirilen İslam Biliz, cumhuriyet savcılığındaki sorgusunun ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesi'nde gri kategoride yer alan ve 2015 yılında terör örgütü PKKKCK'ya katıldığı belirlenen terörist, 18 Haziran'da düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.

Biliz'in Erzurum'un Karayazı ilçesi kırsalının yanı sıra İran'da da faaliyet gösterdiği ve terör örgütünün sözde "Karayazı kırsalı sorumlusu" olduğu bildirilmişti.

AnadoluAjansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.