GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-07-2021 19:10   Güncelleme : 17-07-2021 19:10

Urfa'da Kuaförlerde Bayram Telaşı

Şanlıurfa'da berber ve kuaförlerde Kurban Bayramı öncesi telaşı yaşanıyor.

Urfa'da Kuaförlerde Bayram Telaşı

Vatandaşların bazıları bayrama az bir zaman kala alışverişlerini ve tatlı hazırlıklarını yaparken, kimileri de kişisel bakımlarını yaptırmayı ihmal etmiyor. Milyonlarca insanın heyecanla beklediği Ramazan Bayramı öncesinde erkekler saç ve sakal bakımına özen gösterirken, kadınlar da saç bakım ve makyajlarının yanı sıra manikür ve pedikür yaptırıyor. Bayrama yaklaşırken yoğunluk yaşayan kuaför ve berberler, müşterilerini bayrama en iyi şekilde hazırlamak için gece gündüz çalışıyor.

 

 

Şanlıurfa'da bir kadın kuaföründe çalışan Hasan Kılıç, yazın gelmesiyle başlayan yoğunluğun bayramın  da yaklaşmasıyla  aha da arttığını söyledi. Kılıç, “Her bayram olduğu gibi yine yoğunuz. Çünkü insanlar bayrama ve tatile daha bakımlı gitmek istiyorlar. Hem tatilin hem bayramın gelmesiyle beraber saçlar ön plana çıktı. Daha çok çalışmalarımız saç boyama üzerine oluyor” dedi.

 

 

Hazırlıklarını son güne bırakan müşteriler sebebiyle en yoğun günlerinin Arefe günü olduğunu ifade eden Kılıç, salgın durgunluğundan sonra işlerin iyiye gittiğini aktardı.