ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 24-07-2021 09:11

A Haber ekibi, Şile'de kendilerine saldıran İBB'ye bağlı cankurtaranlardan şikayetçi oldu

Şile sahilinde, haber takibi yaparken İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı cankurtaranlar tarafından darbedildiklerini belirten A Haber muhabiri ve kameramanı, 5 kişiden şikayetçi oldu. - Anadolu Ajansı.

A Haber ekibi, Şile'de kendilerine saldıran İBB'ye bağlı cankurtaranlardan şikayetçi oldu

İstanbul

Ayazma ve Kızılcaköy Plajı'nda serinlemek için denize giren ve yoğun dalga ile akıntı nedeniyle bir anda gözden kaybolan 2 kişiyi arama kurtarma çalışmalarını takip eden A Haber muhabiri Çağdaş Evren Şenlik ile kameraman Ayhan Arıtürk'ün plajda görevli cankurtaranlar tarafından darbedildiği belirtildi.

Polis ekipleri araya girip olayı bitirirken, muhabir Şenlik ile kameraman Arıtürk, Şile Polis Merkezi'ne giderek 5 cankurtarandan şikayetçi oldu.

Çağdaş Evren Şenlik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki boğulma vakalarının haber takibini yapmak için sabah saatlerinde kameraman arkadaşıyla birlikte Şile sahiline gittiklerini söyledi.

 

"Önce kameramanıma fiziki şiddet uyguladılar, ardından da bana saldırdılar"

Birçok ulusal medyanın da orada olduğunu ve yayınlar yaptığını aktaran Şenlik, sahilde yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Biz geldiğimiz zaman o noktada bulunan cankurtaranlar bir araya gelmeye başladı. Ardından cankurtaranların galiba sorumlusu, şefi diyebileceğim bir kişi bir anda bağırmaya başladı. 'Kimse burada A Haber'e röportaj vermeyecek, kimse A Haber'le konuşmayacak. Konuşanın ümüğünü sıkarım' diye. Her gün sahada bu tarz tacizlere maruz kaldığımız için sesimizi çıkartmadık, görmezlikten geldik. Ardından tekrar sürdürdü sözlü tacizini ve dedi ki 'Siz namussuzsunuz, adisiniz. Burada böyle görüntüler alamayacaksınız.' Biz de haliyle dayanamadık, 'kimsin, nesin, necisin, sana mı soracağız nerede görüntü alıp almayacağımızı' dedik. 'Evet bana soracaksınız' dedi. 'Kimseye namussuz diyemezsiniz' dedikten sonra biz tepkimizi belli ettikten sonra önce kameramanıma fiziki şiddet uyguladılar, ardından da bana saldırdılar. Sonra beni bırakıp tekrar kameramana koştular. Onu yere yatırıp dakikalarca tekmelediler."

Sarışın beyaz tişörtlü kişinin, boğazını sıktığını ve kafasına iki üç yumruk attığını anlatan Şenlik, daha sonra sivil polislerin geldiğini ve kendisi ile kameramanı kurtardığını söyledi.