GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-07-2021 22:43   Güncelleme : 25-07-2021 10:34

Urfa'da Motosikletli Holiganlara Belediye Duyarsız Kalıyor

Şanlıurfa Cumhuriyet Parkına gece saatlerinde gelen motosikletli holiganlar yüksek klakson ve egzoz sesiyle vatandaşları canından bezdiriyor. Defalarca aranan alo 153 hattının gerekli ekipleri yönlendirmemesi ise gürültü holiganlarını cesaretlendiriyor.

Urfa'da  Motosikletli Holiganlara Belediye Duyarsız Kalıyor

Şanlıurfalı huzur ararken cinnet geçirme noktasına geliyor.

Akşam saatlerinde aileler Cumhuriyet Parkı, Gap Vadisi etapları, Mesire alanları gibi yerlere giderek dinlenmek istiyor.

Ancak yüksek gürültüyle dinlenen araç içi müzikler, son sürat sürülen motosikletler,  egzoz sesleri ve patlak motor sesleri vatandaşı çileden çıkarıyor. Üstelik vatandaşın arayacağı yerler de iddiaya göre olaya duyarsız kalıyor. Topluma karşı kabahat işleyen şahıslar ilgili ekipler gelmeyince daha da cesaretle rahatsızlık vermeye devam ediyor.

Az önce gerçekleşen olayda İbrahim Aslan, "Ailece Cumhuriyet Parkına dinlenmeye geldik. Burası Belediyeye ait bir yer. Gürültü magandaları motosiklet sesiyle bizi canımızdan bezdirdi. Defalarca Alo 153 Hattını aradık. İlgili ekip istedik ancak ne gelen ne giden oldu. Canımızdan bezdik. Sorumsuzluk had safhada. Gerekli önlem ve cezaların verilmesi gerekiyor. Girişlere bu araçların yasaklanması lazım. Vatandaş bunu kendisi yapamaz. Kavga çıkar. Bu tür aile parklarına özel güvenlik şart" diye konuştu.

Vatandaşların gürültü  rahatsızlığı devam ediyor.

Haber: İbrahim Uygur