GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2021 11:08   Güncelleme : 27-07-2021 11:21

Urfadabugun.com Yazdı, Belediye Abide Kavşağı İçin Harekete Geçti/İZLE

Urfadabugun.com'un gündeme getirdiği Abide Kavşağı'ndaki trafik yükü haber sonrası harekete geçen yetkililer alana yeni proje uygulama kararı aldı. Yeni projeyle Abide kavşağında trafik önemli ölçüde rahatlayacak.

Urfadabugun.com Yazdı, Belediye Abide Kavşağı İçin Harekete Geçti/İZLE

Şanlıurfa'da kamu adına sorumluluk taşıyan haberlere imza atan urfadabugun.com ses getirmeye devam ediyor. 23 Nisan'da yazdımız haberin hemen ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ekibiyle birlikte alanda incelemede bulundu. Yapılan incelemelerin ardından proje hazırlıkları başladı. Dün de yapılması planlanan yeni proje kamuooyuna duyuruldu. Kavşakta önemli rahatlama yaşanacağı bekleniyor.

 

O GÜNKÜ HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

HABERİMİZDEN SONRA YAPILAN İNCELEME HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

23 Nisan 2021 tarihli haberimizde şunları kaleme almıştık:

"Şanlıurfa'nın en merkezi noktası Abide Kavşağı SOS sinyali veriyor. Tüm yolların zoraki kesişim noktası yeni nefes yolları arıyor. Kavşak özellikle akşam saatlerinde tıkanıp kalıyor. Alt yollar açılmış olsa da asıl yoğunluk Karaköprü-Bahçelievler istikametinde oluşuyor. 

ÇÖZÜM ÇEVİK KUVVET KAVŞAĞI PROJESİ

Sürücüler, çözüm için Abide Kavşağında da Çevik Kuvvet Kavşağında olduğu gibi çok katlı geçitler yapılması olduğunu belirtiyor. Sürücüler akşam saatlerinde zor anlar yaşadıklarını ifade ederek, "Buraya el atılması kent huzuru açısından da önemli. İnsanlar akşam saatlerinde geriliyor. Bir proje ile bu yoğunluk önlenebilir. Özellikle Karaköprü, Bahçelievler istikametine direk geçiş sağlanarak çözüm bulunabilir" diye konuştu.

Vatandaşın çözüm beklentisi sürüyor."