Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 31-07-2021 14:30

Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'un adı Altındağ'da okçuluk merkezine verilecek

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'un Türkiye'ye büyük gurur yaşattığını belirterek, sporcunun adını Altındağ'da okçuluk merkezine vereceklerini söyledi. - Anadolu Ajansı.

Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'un adı Altındağ'da okçuluk merkezine verilecek

Ankara

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda erkekler klasik yay bireyselde altın madalya kazanan Mete Gazoz'un adı, Altındağ'da okçuluk merkezine verilecek.

Tokyo 2020'de altın madalya Mete Gazoz'unMete Gazoz, Türk halkına verdiği sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyorCumhurbaşkanı Erdoğan'dan olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'a tebrik telefonuOkçulukta tarihi başarı Tokyo 2020'de geldi

Altındağ Belediyesinden yapılan açıklamada, milli okçu Mete Gazoz'un, okçulukta Türkiye'ye tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını getirerek büyük gurur yaşattığı belirtildi.

 

Mete Gazoz'un adının Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Altındağ Belediyesince inşa edilen ve tamamlandığında okçuluk sporunun Ankara'daki merkezi olacak tesise verileceği bildirilen açıklamada, Belediye Başkanı Asım Balcı'nın görüşlerine de yer verildi.

Balcı, şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemize yaşattığı gurur tarif edilemez. Kazandığı şampiyonlukla hepimizin göğsünü kabarttı. Ata sporumuz okçuluk adına da muhteşem bir farkındalık oluşturdu. Bizler de genç sporcumuzun bu başarısını taçlandırmak için Altındağ'da inşa ettiğimiz okçuluk merkezine ismini vereceğiz. Burada nice Mete Gazozlar yetişmesi için çalışacağız. Mete'nin başarılarının daim olmasını temenni ediyorum."

 

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.