GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 13:16   Güncelleme : 03-08-2021 13:16

Urfa'da "İnsan Ticareti"ne Karşı Ses Yükseltildi!

Şanlıurfa'da "30 TEMMUZ DÜNYA İNSAN TİCARETİ İLE MÜCADELE GÜNÜ’NDE: “SESİM SEN OL!” temalı etkinlik düzenlendi.

Urfa'da

Kurumdan yapılana açıklama şöyle: "Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun kararı ile her yıl 30 Temmuz tarihinde İnsan ticareti mağdurlarının durumuna ilişkin toplumu bilinçlendirme ve söz konusu mağdurların haklarının korunması amacıyla “Dünya İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü” olarak ilan edilmiştir.

        Türkiye’de de insan ticaretinin önlenmesi ve mağdurların tespit edilmesine yönelik İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve il müdürlükleri  tarafından farkındalık çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda ilimizde bulunan alışveriş merkezinde Müdürlüğümüz tarafından açılan stantda yerel basın mensupları da davet edilerek “İnsan Ticareti” suçuyla nasıl mücadele edileceği, mağdurların haklarının nasıl korunacağı ve muhtemel insan ticareti mağdurları ile karşılaşıldığında İl Müdürlüğümüze, 157 YİMER çağrı merkezimiz ve kolluk kuvvetlerine bildirimde bulunulması gerektiği konusunda yerel ve yabancı uyruklu vatandaşlar bilgilendirilmiştir.

        Ayrıca ilimiz merkezinde bulunan tüm bilboardlarda ve Müdürlüğümüz hizmet binalarındaki  televizyonlarda da insan ticareti ile mücadele ve mağdurların korunması kamu spotları gün boyunca verilerek farkındalık oluşturulmuştur."