GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 23:43   Güncelleme : 03-08-2021 23:45

Urfalı Eski Devlet Bakanı'nın Eşi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Eski Bakan Necmettin Cevheri'nin eşi son yolculuğuna uğurlandı.

Urfalı Eski Devlet Bakanı'nın Eşi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Önceki gün Ankara'da hayatını kaybeden eski Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Necmettin Cevheri'nin eşi Yüksel Cevheri, son yolculuğuna uğurlandı.

 

Türk siyasi tarihinin en önemli siyasetçilerinden olan Başbakan Yardımcısı ve eski Devlet Bakanı Necmettin Cevheri'nin eşi Yüksel Cevheri için  

 

 

02 Ağustos 2021 Pazartesi günü vefat eden, Merhum Halil Hikmet ve Fatma Ezer’in kızları, merhum Bekir Sıtkı Ezer ve Şükrü Ezer’in kız kardeşi, Adana DYP eski Milletvekilli İbrahim Cevher Cevheri ve Fatma Cevheri Ünsal’ın Annesi, Ülkemizin ve Şanlıurfa’mızın tanınmış, saygın siyasetçilerinden Necmettin Cevheri’nin, bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören muhterem eşi Yüksel Cevheri, 03 Ağustos 2021 Salı günü ikindi namazına müteakip Ankara Başkent Hastahanesinden alınarak Ankara Cebeci Asri mezarlığına defnedildi.

 

Cenaze törenine; İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, Devlet eski Bakanları; Esat Kıratoğlu, Nevzat Ercan, Salim Ensarioğlu, Necdet Acar, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Ahmet Akay, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, Şanlıurfa eski Milletvekilleri Sabahattin Cevheri, Turan Tüysüz, İbrahim Halil Çelik, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın, Cihan Paçacı, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Başkent Üniversitesi Kurucusu Mehmet Haberal katıldı.

 

İnna lillahi ve inna ileyhi raci’un. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.