Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 13-08-2021 15:04

Batı Karadeniz'deki sel bölgesinde acil ihtiyaçlar için ulaştırma seferberliği

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketi nedeniyle 2 römorkör ile Sinop'tan 1 balık avlama gemisini ve Kastamonu Entegre'den 1 tırı afetzedelere yardım için bölgeye yönlendirdi. - Anadolu Ajansı.

Batı Karadeniz'deki sel bölgesinde acil ihtiyaçlar için ulaştırma seferberliği

Ankara

AA muhabirinin Bakanlıktan edindiği bilgiye göre, Kastamonu ve Bartın başta olmak üzere Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketi nedeniyle afetzedelere yardım için ilgili kurumlar seferber oldu. Denizcilik Genel Müdürlüğü de Zonguldak Eren Limanı'ndan 1, Samsun Port'tan 1 olmak üzere 2 römorkörü görevlendirdi. Ayrıca, Sinop'tan 1 balık avlama gemisi ve Kastamonu Entegre'den 1 tır bölgeye yönlendirildi.

AFAD: Sel nedeniyle Kastamonu'da 25, Sinop'ta 2 kişi hayatını kaybettiKastamonu'nun Bozkurt ilçesinde sel nedeniyle yıkılan apartmanda arama kurtarma çalışmaları sürüyorCumhurbaşkanı Erdoğan: Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapacağızSel mağduru Adem Şenol: 75 yaşındayım bu yaşıma kadar böyle bir şey görmedim

Kastamonu merkezden tedarik edilen ekmek ve su yardımları tırla Çatalzeytin'e indirilerek, buradan 2 balıkçı gemisiyle Türkeli'ne götürüldü.

Eren Limanı ve Samsun Port'tan römorkörlerle ekmek, meyve suyu, su, makarna ve bisküviden oluşan yardımlar İstifan Balıkçı Barınağı'na ulaştırıldı.

Sinop Liman Başkanlığınca bir balık avlama gemisi ile taşınmaya çalışılan ekmek ve su yardımları ise ağır hava şartları nedeniyle söz konusu gemiyle götürülemeyince, Demirci Köyü Balıkçı Barınağı'ndan tırla Ayancık'a ulaştırıldı.

Ayrıca, bölgede hizmet vermek üzere 1 yolcu ve araç taşıyıcı gemi sefere çıktı.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.