ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 17-08-2021 21:26   Güncelleme : 17-08-2021 21:40

700 Bin Öğrencili Şanlıurfa Pandemi Gölgesinde Eğitime Hazırlanıyor

Şanlıurfa'da 700 bin öğrenci yeni eğitim yılı hazırlıklarına başladı. Ailelerde Korona salgını gölgesinde buruk bir heyecan yaşanıyor.

700 Bin Öğrencili Şanlıurfa Pandemi Gölgesinde Eğitime Hazırlanıyor

Şanlıurfa'da  yaklaşık 700 bin öğrenci bulunuyor. Bu sayı Suriyeli öğrencilerle birlikte daha da yukarılara çıkıyor. Büyük kısmı mevsimlik tarım işçisi olarak Şanlıurfa dışında olan aileler kente dönmeye başladı. Çocuklar için eğitim öğretim yılı hazırlıklarına başlandı.

AİLELER KARASIZ

Ancak aileler kararsız. Yeni kılık kıyafet alınmalı mı alınmamalı mı? Defter, kalem, silgi boşuna mı alınmış olacak? sorularına cevap bulmaya çalışıyor. Çünkü ortada karamsarlık tablosu oluşturmaya çalışan çok sayıda farklı ses var. Okulların açılmayacağını söyleyen bu kişiler ailelerin de kafalarını bulandırıyor.

BAKAN: OKULLAR TAM ZAMANINDA  AÇILACAK

Hükümet koordinesinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların tam zamanında açılacağını belirtti. Öğrenciler 6 Eylül 2021'de ders başı yapacak. Ancak gelen spekültif haberler Urfalıların akıllarını çelmeye devam ediyor.

OKULLARIN KAPALI TUTULMASI SON SEÇENEK

Pandemi döneminde eğitimde Avrupa modeline geçen Türkiye okulların kapatılmasını son seçenek olarak kabul görmeye başladı. Çünkü bir neslin eğitimden uzak kalmasına asla izin verilmeyeceği ifade edilmeye başlandı. Bu kapsamda okulların zamanında açılacağı bekleniyor.

Haber İbrahim Uygur Nabi Morçiçek