ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 24-08-2021 16:25   Güncelleme : 24-08-2021 16:35

Şanlıurfa'daki Hilton Oteli Kiraya Veriliyor

Şanlıurfa'daki Hilton oteli kiralık ilanına çıktı. Dünyaca ünlü hotel zinciri balkonunda kiralık ilanını görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Bakan dönüp bir daha bakıyor.

Şanlıurfa'daki Hilton Oteli Kiraya Veriliyor

Şanlıurfa'nın merkezinde yer alan dünyaca ünlü Hilton Oteller zincirinin güzide halkası kiralığa çıkarıldı. Piazza AVM yanıbaşında kurulu olan, Balıklıgöl, Devlet Hastanesi ve Urfa Kalesi'ne yürüme mesafesinde bulunan yılların oteli kepenkleri kapatmanın eşiğine geldi.

"KARAR ŞAŞIRTICI"

Sabah saatlerinde otelin Balıklıgöl yönüne bakan balkonuna "Kiralıktır" afişi asıldı. Yoldan geçen vatandaşlar duruma anlam veremedi. İlana tekrar tekrar dönüp baktığını söyleyen Ahmet Kılıç, "Dünyaca ünlü bir otel kapatma durumuna gelmesi şaşırtıcı. Ekonomik olarak ayakta kalamıyorsa küçük esnafın vay haline" dedi.

"PANDEMİ VURDU, MADDİ DESTEK VERİLMELİ"

Bölge esnaflarından İbrahim Aslan ise, "Yazık, otel el değiştirirse orada çalışan çoğu kişi işsiz kalabilir. Pandemi nedeniyle müşteri gelmedi büyük ihtimal. Devletin destek çıkması gerekirdi" diye konuştu.

KİRACI BULABİLECEK Mİ?

Binlerce metrekare üzerinde kurulu ve kapalı otoparkı bulunan otel için istenen fiyat ise aylık 1 milyon dolar olduğu iddia edildi. 

Kiralama süreci devam ediyor.

 

Haber: İbrahim Uyğu-Nabi Morçiçek