SİYASET
Giriş Tarihi : 24-08-2021 20:56   Güncelleme : 25-08-2021 13:31

Doktor Fakıbaba Yeni Kabinede Sağlık Bakanı mı Olacak?

Şanlıurfa siyasetinin en iddialı isimlerinden Dr. Eşref Fakıbaba'nın yeni kabinede Sağlık Bakanı olarak yer alacağı konuşuluyor.

Doktor Fakıbaba Yeni Kabinede Sağlık Bakanı mı Olacak?

 Türk siyasi hayatında aldığı kararlarla çok konuşulan Şanlıurfa milletvekili,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ismi gündemdeki tazeliğini koruyor.

Ankara kulislerinin en çok konuşulan ismi  Dr. Eşref Fakıbaba bu kez de Bakanlık için geçiyor. Muhabirlerimizin Ankara kulislerinden derlediği bilgilere göre, yakında kabine değişikliği olacak. Kabinede eski siyasilerden sürpriz isimler yer alacak. Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ismi ise Sağlık Bakanlığı için geçiyor. 

Fakıbaba'nın sağlık bakanı olması en çok memleketini sevindirecek. Yılda 60 bin bebeğin doğduğu Şanlıurfa'da geliştirilmeyi bekleyen birçok sağlık yatırımı bulunuyor. Fakıbaba'nın Sağlık Bakanı olmasıyla Şanlıurfa ve Türkiye genelindeki sağlık yatırımlarında ciddi iyileşme bekleniyor.

Asıl mesleği doktorluk olan Fakıbaba Şanlıurfa'da 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptı.

FAKIBABA KİMDİR?

1951 Şanlıurfa  Birecik  doğumlu Fakıbaba'nın babası  Ali annesi ise Rızkiye Fakıbaba'dır.

Tıp Doktoru, Genel Cerrahi Uzmanı; Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

Taksim İlk Yardım Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde ihtisas yaptı. Amerika'da Texas Eyaleti Arlington Hastanesinde gözlemci olarak bulundu. Iğdır ve Birecik Devlet hastanelerinde ve Şanlıurfa SSK Hastanesinde Başhekimlik yaptı. 2 dönem Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.

25 ve 26. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. 65. Hükûmette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Fakıbaba, evli ve 3 çocuk babasıdır.