ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 25-08-2021 13:19   Güncelleme : 25-08-2021 13:19

Irkçı Sözlerden Dolayı Şanlıurfalılardan Büyük Tepki

Programına telefonla bağlanan Şanlıurfalı kadını Kürtçe konuştuğu gerekçesiyle yayından alan Didem Arslan Yılmaz, sosyal medya da gündem olurken, Şanlıurfalı isimlerden de  Arslan’a  tepkiler çığ gibi geldi.

Irkçı Sözlerden Dolayı Şanlıurfalılardan Büyük Tepki

Didem Arslan Yılmaz, Show TV'de yayınlanan "Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme" programına telefonla bağlanan Şanlıurfalı bir kadını Kürtçe konuşmasının ardından "Burası Türkiye Cumhuriyeti" diyerek yayından aldı. Arslan'ın bu tavrı büyük tepki çekti.

 

Yapılan ırkçılığa Şanlıurfalı isimlerden de tepki gecikmedi.

 

“GÖNÜL DİLİ OLMAYANLAR, HİÇ BİR DİLİ ANLAYAMAZLAR”

 Konu ile ilgili sosyal medyada paylaşımda bulunan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, “İnsanların anadillerine saygı göstermek evrensel bir hassasiyettir. Diller sadece bulunduğu coğrafyanın değil, bütün insanlığın ortak mirası ve zenginliğidir. Ancak gönül dili olmayanlar, hiç bir dili anlayamazlar” sözleri ile tepkisini dile getirdi.

 

“KÜRTÇE, BU ÜLKENİN ZENGİNLİĞİDİR”

Akçakale eski Belediye Başkanı Abdülhakim  Ayhan’da ırkçılığa sesiz kalmayarak şu sözleri kullandı;  “Kürtçe bilmiyor ve anlamıyor olabilirsiniz, bu çok normal Ama bir insana yüce Allah tarafından bahşedilen bir kimliği, bir dili yok sayan bir zihniyetin televizyon ekranında deli saçması cümleler kurması hiç normal değil Kürtçe, bu ülkenin zenginliğidir” paylaşımında bulundu.