SAĞLIK
Giriş Tarihi : 31-08-2021 09:25   Güncelleme : 31-08-2021 09:25

Urfa'da Borsa Başkanı'ndan Önemli Çağrı

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, artan covid-19 vakaları dolayısıyla aşı çağrısında bulundu. Kaya açıklamasında şu sözlere yer verdi;

Urfa'da Borsa Başkanı'ndan Önemli Çağrı

 

''2019’dan beri devam eden pandemi dünya çapında sosyal ve ekonomik tahribat yarattı. Koronavirüsün sebep olduğu can kayıpları oluşan varyantlar nedeniyle her geçen gün artıyor. Yeni Zelanda,  Avustralya gibi ülkeler yeniden kapanma kararı aldı. Avrupa genelinde vakalar artıyor ve bu nedenle kısıtlamalar söz konusu. Japonyada nüfusun yüzde 80’inin yaşadığı bazı bölgelerde OHAL var. Yerel yöneticiler tüm ülke için tam kapanma çağrısı yaptı. Dünya, Koronavirüsün giderek artan etkileriyle mücadele etmeye devam ediyor. Türkiye, hastaneleri ve güç altyapı sayesinde bu sürecin üstesinden başarıyla gelmiştir. Türkiye salgınla mücadele olduğu gibi aşı konusunda da dünyada ilk sıralarda.

Koronavirüs gibi bulaşıcı hastalıklarla tek mücadele yolu aşılamadır. Nitekim tarih boyunca viral hastalıkların yayılımının durdurulması ve ortadan kaldırılması aşılarla mümkün olmuştur. Bu nedenle aşı elimizdeki en önemli silahtır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi huzurlu bir hayat sürmemiz hepimizin aşılanmasına bağlıdır. Tüm vatandaşlarımızı devletimizin verdiği mücadeleye aşı olarak destek olmaya davet ediyorum.

 

2019’dan beri devam eden pandemi dünya çapında sosyal ve ekonomik tahribat yarattı. Koronavirüsün sebep olduğu can kayıpları oluşan varyantlar nedeniyle her geçen gün artıyor. Yeni Zelanda,  Avustralya gibi ülkeler yeniden kapanma kararı aldı. Avrupa genelinde vakalar artıyor ve bu nedenle kısıtlamalar söz konusu. Japonyada nüfusun yüzde 80’inin yaşadığı bazı bölgelerde OHAL var. Yerel yöneticiler tüm ülke için tam kapanma çağrısı yaptı. Dünya, Koronavirüsün giderek artan etkileriyle mücadele etmeye devam ediyor. Türkiye, hastaneleri ve güç altyapı sayesinde bu sürecin üstesinden başarıyla gelmiştir. Türkiye salgınla mücadele olduğu gibi aşı konusunda da dünyada ilk sıralarda.

Koronavirüs gibi bulaşıcı hastalıklarla tek mücadele yolu aşılamadır. Nitekim tarih boyunca viral hastalıkların yayılımının durdurulması ve ortadan kaldırılması aşılarla mümkün olmuştur. Bu nedenle aşı elimizdeki en önemli silahtır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi huzurlu bir hayat sürmemiz hepimizin aşılanmasına bağlıdır. Tüm vatandaşlarımızı devletimizin verdiği mücadeleye aşı olarak destek olmaya davet ediyorum.''