ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 07-09-2021 13:22

Şanlıurfa’da kantin denetimi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Tüketici Hakları Zabıta Amirliği ekipleri, öğrencilerin sağlığı için eğitim kurumlarında fiyat etiketlerini ve satışı uygun olmayan gıda ve içecekleri denetledi..

Şanlıurfa’da kantin denetimi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Tüketici Hakları Zabıta Amirliği ekipleri, öğrencilerin sağlığı için eğitim kurumlarında fiyat etiketlerini ve satışı uygun olmayan gıda ve içecekleri denetledi.
“Önce Halk Sağlığı” diyerek, 2021 - 2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte özel eğitim kurumlarında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Tüketici Hakları Birimi tarafından denetimler gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen denetimlerde ürünlerin son kullanma tarihlerinden açıkta satılan simit, poğaça, sandviç ve tost gibi unlu mamullerin muhafazasına kadar öğrencilerin sağlığını etkileyen tüm konularda incelemeler yapıldı. Kentte bulunan eğitim kurumlarına giderek kantinlerde denetim yapan ekipler, eğitim kurumlarında satışı uygun olmayan gıda ve içeceklerin bulundurulmaması, her ürünün fiyat etiketinin olması gerektiğini belirterek, fahiş fiyat uygulanmasına müsaade etmeyeceklerini ve kurallara uyulmaması halinde cezai işlem uygulanacağını aktardı.
Kantin işletmelerine gerekli uyarıları yapan zabıta ekipleri, özel eğitim kurumlarında bulunan yemekhaneleri de denetleyerek temizliğe özen gösterilmesi hususunda uyarılarda bulundu.