EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-09-2021 09:07   Güncelleme : 10-09-2021 09:07

Urfa Milli Eğitim Müdürü'nden Halk Eğitime Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt  "Dünya Okuma Yazma Günü"nde Haliliye Halk Eğitimi Merkezini ziyaret ederek, merkez bünyesindeki kurslara katılan kursiyerler ile bir araya geldi.

Urfa Milli Eğitim Müdürü'nden Halk Eğitime Ziyaret

8 Eylül "Dünya Okuma Yazma Günü"nde Haliliye Halk Eğitimi Merkezine yapılan ziyarette Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yasin Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Fehmi Satıcı açılan okuma yazma kurslarında başarılı olan kursiyerlere belgelerini verdiler.

Haliliye Halk Eğitim Merkezindeki etkinlikte kursiyerlere hitaben bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt "Bildiğiniz gibi Yüce Allah'ın ilk emri İkra! yani Oku! çünkü okuyan insan değişir, gelişir, olgunlaşır. İnsan kendini geliştirince toplum gelişir ve dünya gelişir. Okumanın yaşı yoktur. Bugün bunun en iyi örneğini Halk Eğitim Merkezlerindeki yetişkin okuma yazma kurslarında görmekteyiz. Bu vesileyle sizleri cesaret ve azminizden dolayı tebrik ediyor, hayat boyu başarılar diliyorum." dedi.