SİYASET
Giriş Tarihi : 11-09-2021 22:26   Güncelleme : 11-09-2021 22:33

Şahlanış Partisi'nden 12 Eylül Kanlı Askeri Darbe Yıldönümü Mesajı

Şahlanış Partisi Genel Başkanı Yıldız 12 Eylül 1980 Askeri Darbe yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı. Gerekçesi ne olursa olsun darbelerde kaybedenin demokrasi olduğunu vurguladı.

Şahlanış Partisi'nden 12 Eylül Kanlı Askeri Darbe Yıldönümü Mesajı

Şahlanış Partisi Genel Başkanı Mehmet Mahmut Yıldız her türlü darbeye karşı olduklarını ifade etti. Demokrasi adına yapılan darbelerden en çok demokrasinin yara aldığını ifade etti. Başka  Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü; "Şahlanış Partisi olarak gerekçesi ne olursa olsun demokrasiye, hariçten müdahalelere kesin biçimde karşıyız. 

27 Mayıs 1960 Darbesi ile başlayan, 12 Mart Muhtırası, 12 Eylül Darbesi, 28 Şubat, 27 Nisan Muhtırasıyla devam eden, FETÖ'nün hain darbe girişimiyle taçlanan her olay, güya demokrasi hedefi gütse de kaybeden her zaman demokrasi olmuştur. 

Bugünün demokrasiyi fiilen askıya almış rütbesiz otoriterleri de tartışmasız biçimde daha önce gerçekleşen askeri ve yargısal darbelerin çocuklarıdır.

Çünkü, darbeciler, nitelikleri gereğince halka zulmederler. Onların zulmü, halkın ferasetine sekte vurur ve yeni zalimleri kurtarıcı olarak görmesine neden olur.

Parti kapatmalar, parti liderlerine verilen cezalar, saçma sapan başörtüsü yasağı türünden uygulamaların sonucudur ki bugünün yalnız kendine demokrasi isteyen, tek adam iktidarına mahkum edildik.

12 Eylül 1980 Darbesine giden yolun taşları, kanla canla döşendi. Binlerce genç, aydın bu uğurda telef edildi. Bugünkü asalak, üretmeden geçinme peşinde koşan eyyamcı toplum yapısı, ABD'nin "Bizim Çocuklar" dediği işbirlikçiler tarafından planlı biçimde oluşturuldu.

Üzerinden 41 yıl da geçse 12 Eylül'ün açtığı yaralar kapanmayacak, topluma verdiği zarar yıllarca giderilemeyecektir.

Bu şuurla ister silahlı, ister silahsız olsun; milli iradeye yönelik her türlü müdahalenin karşısında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.

Ülkemizin içine düşürüldüğü adaletsiz ortamdan çıkmasının tek yolunun kuvvetler ayrılığına dayalı, meşveret ve liyakat esasına göre çalışan bir yönetim anlayışı olduğu inancıyla tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımızla saygıyla selamlıyoruz."

Haber: Tülay Aslan