GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2021 23:08   Güncelleme : 17-09-2021 23:19

Urfalı Vekil'den Suruç'taki Olayla İlgili Soru Önergesi

Şanlıurfa milletvekili Ömer Öcalan Suruç'ta yaşanan olayla ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi sundu.

Urfalı Vekil'den Suruç'taki Olayla İlgili Soru Önergesi

HDP Şanlıurfa milletvekili Ömer Öcalan Suruç olayını TBMM gündemine taşıdı.

Milletvekili Öcalan, "Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL tarafından Anayasa’nın 98’inci ve TBMM iç tüzüğünün 96 ve 99’uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Şenyaşar ailesine ait işyerine kalaşnikofla saldırdığı görülen bir kişinin dava dosyasına konulmamasının gerekçesi nedir?  

Savcılık tarafından katliamdan 18 ay sonra hazırlanan iddianamede Şenyaşar ailesine yönelik asıl saldırının yapıldığı hastanedeki gelişmelerin iddianameye alınmamasının gerekçesi nedir?

Sağlam şekilde girdiği hastaneden kafası ezilmiş halde ölü olarak çıkan baba Esvet Şenyaşar’a dair de iddianamede herhangi bir ibare yer almamasının gerekçesi nedir?

Katliamın üzerinden 3 yıl 3 ay geçmesine rağmen hala hastaneyle ilgili olan dosyada gizlilik kararı sürdürülmesinin gerekçesi nedir?

Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi’nin önünde 193 gündür devam eden “Adalet Nöbeti”nde dile getirilen taleplerle ile ilgili bakanlığınızca bir çalışma yapılacak mıdır? 

Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’ın 193 gündür devam eden “Adalet Nöbeti”nde dile getirilen talepleri ile ilgili kendileriyle görüşecek misiniz?"