KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 18-09-2021 20:36   Güncelleme : 18-09-2021 20:36

Ünlü Şarkıcının Uçağı Türbülans Nedeniyle Urfa'ya İniş Yaptı

Diyarbakır'a gitmekte olan ve içerisinde ünlü sanatçı Yaşar İpek'in de bulunduğu uçak türbülans tehlikesi nedeniyle Şanlıurfa GAP Havaalimanı'na zorunlu iniş yaptı. Konserine geç kalan sanatçı İpek tepkisini sosyal medyadan duyurdu.

Ünlü Şarkıcının Uçağı Türbülans Nedeniyle Urfa'ya İniş Yaptı

Türk Hava Yolları’nın sefer sayılı uçağı dün saat  19.00’da İstanbul Havalimanı’ndan hareket etti. İstanbul-Diyarbakır seferini yapan THY kuyruk bandrollü uçak rüzgar nedeniyle havalimanını pas geçerek, Şanlıurfa'ya indi. Konser vermek için Diyarbakır’a giden ünlü şarkıcı Yaşar İpek duruma isyan ederek, " Urfa’ya indirdiler bizi. Diyarbakır’da yaprak kıpırdamıyor, rüzgar var diyorsunuz. Dünyanın en eski uçağına bindirip canımızı riske attın THY" notunu düştü.


Bindiği uçağın modelini bilmesi halinde bu uçağa bir daha asla binmeyeceğini söyleyen İpek, "Bilet alırken uçakların modellerini yazarsanız, bu uçağa binmezdim mesela. En üst sınıftan bilet sat, comodore bilgisayar, manuel koltuk ayarlama falan. Türk Hava Yolları yazık, bu uçakların ne işi var havada?" diye sordu.


Uçağın içinde bulunan yolcuların pisti pas geçerken çok korktuğunu aktraran İpek, "Allah sizi bildiği gibi yapsın. Pisti iki kere ucundan pas geçtiler. İnsanlar çığlık çığlığa ve Şanlıurfa'ya indirdiler bizi. Diyarbakır'da yaprak kımıldamıyor. Rüzgar var diyorsunuz, Esenboğa'dan giden arkadaşlarımız bizden önce inmişler bile. Biz inemedik ve Urfa'dayız Türk Hava Yolları" diye takipçilerine not  düştü.

Öte yandan, THY'den konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.