ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 20-09-2021 17:43   Güncelleme : 20-09-2021 18:51

Urfa Emniyeti Uyuşturucu Madde Ticaretine Geçit Vermiyor

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla uyuşturucu madde ticaretine geçit vermiyor.

Urfa Emniyeti Uyuşturucu Madde Ticaretine Geçit Vermiyor

Afganistan ve Irak üzerinden Türkiye'de batı illerine ulaştırılmaya çalışılan uyuşturucu madde ticaretine Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü geçit vermiyor. Peş peşe düzenlediği operasyonlarla nokta atışı yapan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri sokak satıcılarına da göz açtırmıyor.

SON AYLARIN EN BÜYÜK REKORU: 275 KİLOGRAM EROİN ELE GEÇİRİLDİ
Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır yolu üzerinde bir tırı durdurdu. Tırda narkotik köpeği Kyra ile yapılan aramada dorse kısmına gizlenmiş piyasa değeri yaklaşık 20 milyon lira olan 529 paket halinde 275 kilogram eroin maddesi ele geçirildi. Doğu illerinden batı illerine götürülmek istenen eroin maddesine el koyan ekipler, 2 kişiyi gözaltına aldı.
 

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DE GÖZ AÇTIRILMIYOR

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, uyuşturucu madde kullanımı ve satışıyla mücadele çalışmaları kapsamında yapmış olduğu operasyonlarda 11 kilo 700 gram kubar esrar maddesi, 1 kilogram toz esrar maddesi, 473 adet captagon hap, 55 adet ectasy hap, 1 adet hassas terazi ve 2 bin 745 TL para ele geçirildi. Yapılan operasyonlarda 4’ü yabancı uyruklu olmak üzere toplam 6 şüpheli şahıs “Uyuşturucu madde ticareti yapma” suçundan adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 3’ü ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

URFA EMNİYETİ KAMU PERSONELİNİ DE BİLGİLENDİRİYOR

Uyuşturucu madde ile topyekûn mücadele için Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından kamu kurumlarındaki personele bilgilendirme seminerleri veriliyor. Karaköprü Belediyesi personeline Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Polis Memuru Murat Alıcı tarafından bilgilendirme semineri verilirken, madde bağımlılığının nasıl oluştuğu ve bu konuda mücadele için neler yapılması gerektiği anlatıldı. Polis Memuru Alıcı, madde bağımlılığı ile mücadelede emniyet güçlerinin yaptığı çalışmalardan bahsederken, vatandaşların da çocuklarını zararlı maddelerden ve kişilerden korumak için yapması gerekenleri bir sunumla anlattı. Ailelerin çocukları korumada en önemli etken olduğundan bahsedilirken, ailelerin bu konuda dikkat etmesi gerek hususlar aktarıldı. Karaköprü Belediyesi personeli yapılan bilgilendirme için İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeline teşekkür ederek bu konuda daha dikkatli olacaklarını ilettiler.

POLİSİMİZİ DESTEKLİYORUZ

Urfadabugun.com olarak tüm Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizi kutlar haberlerimizle polisimize destek vermeye devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.

Haber İbrahim Uygur Nabi morçiçek Gafar kaymaz