ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 21-09-2021 11:35   Güncelleme : 21-09-2021 11:35

Şanlıurfalı Çiftçiler Fıskiye Hırsızlık Çetesinin Eline Düştü

Fıskiye çetesi Urfalı çiftçiyi mağdur etmeye devam ediyor. Şanlıurfa'da gece saatlerinde tarlaya giren hırsızlar 3 tarlada kurulu halde bulunan 10 bin lira değerindeki 5 parça fıskiyeyi çaldı. Jandarma suçluların izini sürüyor.

Şanlıurfalı Çiftçiler Fıskiye Hırsızlık Çetesinin Eline Düştü

Olay dün gece yaşandı. Hilvan İlçesi'ne bağlı Kavalık Kırsal Mahallesi'nde çiftçi mağdur edildi. Sabah tarlasına giden köy sakinleri dün gece kurdukları fıskiyeleri yerinde bulamadı. Birbirine yakına mesafede 3 tarladan 5 parça sulama aparatı ve fıskiyenin çalındığı tespit edildi. Jandarmaya haber verildi. Jandarma olay yerinde inceleme gerçekleştirdi. Kaçan hırsızların yakalanması için çalışma başlatılacağı öğrenildi. Son aylarda Şanlıurfa'ya dadanan fıskiye hırsızları geçen hafta da Suruç İlçesi'nde hırsızlık yaparken vatandaşlara yakalanmıştı. Çete olduğu düşünülen şahıslar gece saatlerinde çiftçinin alın terine göz dikiyor. Kavalık Kırsal Mahalles sakinleri hırsızların kesinlikle yakalanması gerektiğini Jandarmaya olan güvenlerinin tam olduğunu belirtti. Çiftçilerden Bedir Eren (25), "Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah Erin ve onun şahsında tüm jandarma komutanlıklarımıza çiftçinin başına bela olan bu hırsızların yakalanarak adalet önüne çıkarılacağına dair inancım tamdır" dedi.

Öte yandan, hırsızların çaldıkları sulama sistemlerinin hurdacılara çok düşük fiyatlarla sattıkları ifade ediliyor. Çiftçiler, " 10 bin liralık ürünleri hurdacılara bin veya iki bin liraya satıyorlar. Hurdacılar da denetlenmeli. Çalıntı mal alanlar da gerekli işlemlere tabi olmalı. Çeteye destek verme suçundan yargılanmalı" diye konuştu.

Olayla ilgili başlatılan tahkikat devam ediyor.