GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 20:29   Güncelleme : 21-09-2021 20:29

Yeni Müdür Fevzi Kurt'tan Urfalı Öğrenci ve Ailelerine Müjde

Şanlıurfa'ya yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt Şanlıurfa'da alt yapı imkanı olan tüm okulların doğalgaz ile ısınma sistemine geçeceği müjdesini verdi.

Yeni Müdür Fevzi Kurt'tan Urfalı Öğrenci ve Ailelerine Müjde

Müdürlükten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in,  2022 yılının ilk altı ayında tüm illerde/ilçelerde okulların doğalgaz dönüşümlerinin tamamlanacağı şeklindeki açıklamasının hemen ardından Şanlıurfa ilimize de okulların doğalgaz dönüşüm çalışmaları için 40 Milyon TL ödenek gönderildi.   

Ödenek gönderimi ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fevzi KURT, şunları söyledi: Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in açıklamasında yer verdikleri üzere doğalgaz dönüşüm çalışmalarının tamamlanması için tüm illere toplamda 372 Milyon TL ödenek tahsis edilmiştir. Toplam ödeneğin 40 Milyon TL gibi çok büyük bir kısmı ilimize gönderilmiştir. Böylesine güçlü bir ödenekle doğalgaz erişimi için alt yapısı bulunan tüm yerleşkelerdeki okullarımızın doğalgaz dönüşüm işleminin gerçekleşebileceğini öngörmekteyiz. Bundan sonraki süreçte hazırlık, planlama ve eylem süreçlerimiz birbirini izleyecek, Sayın Bakanımızın da açıkladığı gibi 2022 Yılının ilk altı ayı içinde gerçekleştirme görevi başarıyla tamamlanacaktır. Doğalgaz dönüşümü ile ilgili taleplerimizi değerlendirerek ödenek gönderimi kararını onaylayan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'e, anılan hususta himayelerini esirgemeyen Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah ERİN'e çok teşekkür ediyorum. "

Çalışmalar devam ediyor.