ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 22-09-2021 20:36   Güncelleme : 22-09-2021 20:57

Gazeteci-Yazar Nabi Morçiçek Urfa'daki Dilenci Sorununa Dikkatleri Çekti

Şanlıurfalı Gazeteci-Yazar Nabi Morçiçek Şanlıurfa'da kangrenleşen dilenci sorununa dikkatleri çekerek yetkililerden çözüm istedi. Morçiçek, "2010 yılı öncesinde olduğu gibi sokaklarda "sıfır dilenci" noktasına ne zaman varacağız? diye sordu.

Gazeteci-Yazar Nabi Morçiçek Urfa'daki Dilenci Sorununa Dikkatleri Çekti

"Urfa'daki Bu Rezilliğe Kim Dur Diyecek?" diye köşe yazısında başlayan Gazeteci- Yazar Nabi Morçiçek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şanlıurfa'da aracımızla seyehat ederken trafik ışıklarında durmaya çekinir olduk. Dilendirilen çocuklar, madde bağımlıları ve peçete satan kadınlar ellerinde çocuklarıyla kırmızı ışık noktalarını mesken edinmiş durumda.

Sayıları hızla artan bu kişiler bazen acıtasyon yaparak bazen de aracı çizme tehdidiyle sürücülerden para koparıyor. Üstelik çoğu zaman para vermeyen sürücülere ağız dolusu galiz sözler ve hakaretler işitilir oldu.

Şimdi soruyorum: 

Işıklarda dilenen bu şahısları ve yaşanan kepazelikleri kimse görmüyor mu?

Aracıyla seyehat ederken herhangi bir yetkili hiç mi bu durumlara denk gelmiyor?

Bu şahıslar neden emniyet güçleri ve zabıta eşliğinde toplanarak sınır dışı edilmiyor?

2010 yılı öncesinde olduğu gibi sokaklarda "sıfır dilenci" noktasına ne zaman varacağız?

Bir basın mensubu olarak şehir merkezinde bulunan çalışma bürosundan eve gidene kadar onlarca dilenci ve zorbayla karşılaşıyorum. 

Bu kadar çok sayıda dilenciyi görmemek için "At gözlüğü takmak" gerek. Her açık pencereden ellerini uzatarak birşeyler satmaya çalışıyorlar.

Yoksa bu dilencilere göz mü yumuluyor?

Şimdi buradan Sayın Valimize, Emniyet Müdürümüze ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile İlçe Belediye Başkanlarımıza sesleniyorum:

Lütfen bize eski güzel Urfamızı tekrar temin edin. Bu vahim sorunu çözün. Sokaklar, kaldırımlar, caddeler, trafik ışıkları duygu sömürüsü yapılmadan rahatça yürünebilen alanlar olsun. Çabalarınız için şimdiden teşekkür ediyorum."