EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-09-2021 21:08   Güncelleme : 22-09-2021 21:08

Urfa'dan O Projeye 4 Öğretmen Katıldı

Novigado projesine Şanlıurfa'dan 4 öğretmen katıldı.

Urfa'dan O Projeye 4 Öğretmen Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığını temsilen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) ve üç ülkeden uluslararası kuruluşlar ile birlikte "Active learning and innovative teaching in flexible learning spaces - Novigado" adlı Erasmus + KA2 projesinde, proje ortağı olarak yer alıyor.

Novigado projesinin genel hedefi, okulların ve ilgili paydaşların klasik, öğretmen merkezli sınıftan, yenilikçi öğrenme ortamlarının ve bilgi-iletişim teknolojilerinin yardımıyla aktif öğrenmeyi teşvik eden öğretim uygulamalarına geçmesini desteklendiği belirtiliyor.

Novigado projesi kapsamında 14 - 16 Eylül 2021 tarihleri arasında Ankara'da "Novigado Aktif Öğrenme ve Kapasite Geliştirme Çalıştayı" düzenlendi.

Çalıştayda "Proje hakkında genel bilgilendirme ve pilot uygulama süreci, Novigado Kurs Başlangıcı  ve Kaynaştırma Etkinliği, Aktif öğrenme, Eğitimde 4C, Öğrenme Senaryoları, Öğrenme Alanları, Öğrenme Alanlarındaki Yenilikçi Yöntemler, Aktif Öğrenme Yaklaşımı, Aktif Öğrenme Senaryoları, Future Classroom Lab Projesi Yıllık Plan ve Faaliyetlerin Değerlendirilmesi , Öğrenme senaryoları, SMG Çalışmaları, Öğrenme Laboratuvarları, Akademik Çalışmalar, İllerde Yapılan FCL çalışmalarının değerlendirilmesi, Novigado ve Design Fils Proje Çıktılarının İncelenmesi, Proje Çıktılarına Yönelik Genel Değerlendirme, Ekosistem Geliştirme Çalışmaları ve 2022 Çalışma Planı, Senaryo Geliştirme Aracı, Araştırma, Üretim, Sunum ? Proje Tabanlı Öğrenmeye Giriş, Senaryo Geliştirme Uygulaması, Pilot Uygulama Sürecinde Okulların Görevleri" şeklinde belirlenen konu başlıkları yer aldı.

Çalıştaya, ilimiz Şanlıurfa'yı temsilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü öğretmenlerinden Bekir BAŞKURT, Şanlıurfa Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Fatih AYDEMİR, Şanlıurfa Kırkmağara Ortaokulu öğretmenleri Hüseyin Buğra Başar, Mahmut DEMİR katıldı.