ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 23-09-2021 23:33   Güncelleme : 23-09-2021 23:59

Haberimiz Ses Getirdi Urfalı Yetkililer O Aileye Sahip Çıktı

Urfadabugun.com'un haberi üzerine harekete geçen başta Şanlıurfa Valiliği olmak üzere çok sayıda kurum o aileye devletin yardım elini uzattı.

Haberimiz Ses Getirdi Urfalı Yetkililer O Aileye Sahip Çıktı

Şanlıurfa'da hastaneye yatırmak için devlet hastanelerinden olumsuz yanıt aldığını söyleyen anne özel hastanelere maddi gücü yetmediğini belirterek yetkililerden yardım istedi.

URFADABUGUN YAZDI YETKİLİLER DUYARSIZ KALMADI

urfadabugun.com'un haberine göre; Şanlıurfa'da bir anne hastalanan kızı için mücadele veriyor. İddiaya göre, kızını devlet hastanesine götüren anne onu hastaneye yatırmak istedi. Ancak ret cevabı aldı. "Boş yatak yok" denildi.

Kızının bunalıma girdiğini belirten anne İmran Kaplan, "Kızım intihar etmek istiyor. Onu devlet Hastanesi'ne götürdüm. Boş yatak yok dediler. Özel hastaneye de gücüm yetmiyor. Yetkililere sesleniyorum. Bize bir çare bulsunlar. Ben de o da ölmek istiyoruz ama ölemiyoruz" şeklinde konuştu.

YETKİLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmaları yürek burkan acılı anne  yardım beklerken yetkililer olaya sessiz kalmadı. İmran Kaplan'ı arayan yetkililer yardım sözü verdi. Müjdeli haberle sevinen Anne İmran Kaplan, "Şanlıurfa Valiliğine, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliğine, DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığına, Youtube üzerinden yayın yapan TV63 Kanal Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çiçek'e ve tüm yardımda bulunanlara teşekkür ediyorum. Allah Devletimizin ve güzel insanlarımızın eksikliğini vermesin" diye konuştu.

TEDAVİ YARIN SABAH BAŞLIYOR

Yarın saat 09.30'da eve gönderilecek ambulansla hastanın sevki sonrası tedaviye başlanacak.

 

Şanlıurfa'da Bir Annenin Evladı İçin Yürek Burkan Seslenişi Haberi İçin TIKLA

Haber: İbrahim Uyğur-Nabi Morçiçek- Gaffar Kaymaz