EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-09-2021 21:43   Güncelleme : 24-09-2021 21:43

Şanlıurfa'da Madde Bağımlılığıyla Mücadele Toplantısı Düzenlendi

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Şube Başkanlığı'nın talebiyle eğitimlere devam ediliyor.

Şanlıurfa'da Madde Bağımlılığıyla Mücadele Toplantısı Düzenlendi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanlığının talebi doğrultusunda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği halinde 2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca bağımlılıkla mücadele kapsamında okullarda verilmesi planlanan muhtelif eğitimler hakkında görüş alışverişinde bulunmak, gönüllülük esasına dayalı yürütülecek çalışmaların yol haritasını belirlemek, onay mercilerine sunmak üzere Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü ilçelerinin muhtelif okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. 

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT katılımcılara hitaben yaptığı açılış ve selamlama konuşmasında bağımlılıkla mücadele, toplumun tüm üyelerinin görevi olduğunu hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: Ancak bu gönüllülük faaliyetinde yine en stratejik görev eğitim çalışanlarına düşmektedir. Bundan hareketle bu güzel tablo bugün burada oluşturuldu. Durumdan kendine güzel bir vazife çıkaran ve bu toplantıya iştirak eden siz çalışma arkadaşlarımı kalpten kutluyor, çalışmalarınızda isabet buyurmanızı temenni ediyor, kolaylıklar diliyorum. 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem ÇELİK  de Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fevzi KURT'a sağladıkları bu imkan için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, düzenlenecek eğitimlerle 101 okulda 25.000 öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini, toplantı katılımcılarıyla bu hedefi tüm detaylarıyla analiz edeceklerini belirtti. 

Planlama ve koordinasyon toplantısının sonunda Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem ÇELİK Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT'a  hediye takdim etti.