ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 04-10-2021 19:24   Güncelleme : 04-10-2021 20:33

Şanlıurfa NARKOTİM Suçlulara Göz Açtırmıyor

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekipleri seri operasyonlarla kentte uyuşturucu madde ticaretini bitirme noktasına getirdi. Çalışmalar meyvesini veriyor. Kentte geçen yıllara oranla uyuşturucu madde kullanan kişi sayısı hızla aşağılara iniyor.

Şanlıurfa NARKOTİM Suçlulara Göz Açtırmıyor

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri kente yaptığı çalışmalarla suçlulara göz açtırmıyor. Operasyon ve şok baskınlarda gözaltına alınan çok sayıda şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderiliyor. Toplum rahat bir nefes alıyor.

ŞÜPHELİ ADRES VE ŞAHISLARA  OPERASYON

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekipleri, Asayiş Şube Müdürlüğü resmi, sivil ve motorize ekiplerin de katılımlarıyla kentte operasyonlar sürüyor. Şüpheli görülen, araç, iş yeri ve şahıslar tek tek aranarak gerekli durumlarda işlem yapılıyor. Operasyon ve ihbarlarla bugüne kadar ele geçirilen çok sayıda uyuşturucu madde imha edilerek etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan şahıslar ise ifadelerinin ardından adli makamalara sevkediliyor.

SOKAK ARALARI DİDİK DİDİK EDİLİYOR

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Narkotim ekipleri başta,  Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Düşürülmesi, Uyuşturucu Madde Ticareti şüphelisi oldukları tespit edilen şahıslara göz açtırmıyor. Sokak sokak gezen motorize ekipler satıcıları kıskıvrak yakalıyor. 

UYUŞTURUCU MADDE TACİRLERİ CEZAEVİ YOLUNDA

Ekipler zehir tacirlerine nefes aldırmıyor. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (NARKO) ekiplerinin sokak satıcı ve kullanıcılarına yönelik yürütülen çalışmalarda son aylarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilince ifadelerinin ardından mahkemeye sevkedildi.

ÇALIŞMALAR MEYVESİNİ VERİYOR

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekipleri'nin çabaları sonuç veriyor. Yoğun operasyon ve mesai harcanarak uyuşturucu madde ticareti bitiriliyor. Çabalar istatistiklere de yansıyor. Geçen yıllarda uyuşturucu madde kullanan genç sayısı 3 hanelerde iken  çalışmaların ardından 700'lere kadar düştü.

 

HABER: İbrahim Uyğur- Nabi Morçiçek- Kaffar kaymaz