GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 20:52   Güncelleme : 11-10-2021 21:19

Türkiye Geneli 1625 Sınıf Karantinada! Urfa'da Kaç Sınıf Karantinaya Alındı?

Öğrenci Veli Derneği, yüz yüze eğitim başlamasının ardından  en ez 1625 sınıfın karantinaya alındığını bildirdi. 2 Sınıfla karantinaya başlayan Şanlıurfa'da bu sayının 100 civarında olduğu tahmin ediliyor.

Türkiye Geneli 1625 Sınıf Karantinada! Urfa'da Kaç Sınıf Karantinaya Alındı?

Türkiye genelindeki yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonun üzerinde öğretmen uzun bir aranın ardından eğitime merhaba dedi. Eğitimciler  6 Eylül’de okullara döndü.

SINIFLAR BİR BİR KARANTİNAYA ALINDI

Maske, mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde sınıflar tek tek gözden geçirildi. Okul idareleri tarafından gerekli önlemler alındı. Öğrenci ve öğretmenler için maske temini sağlandı. Aradan geçen süre zarfında bazı öğrenciler kaptıkları virüs nedeniyle karantinaya alındı. Sınıfta iki öğrenci koronalı çıktığı anda öğrenciler evlerine gönderiliyor. Testler negatif çıkana kadar uzaktan eğitim sürdürülüyor. 

35 BİN ÖĞRENCİ YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDEMEDİ

Veli-Der'in araştırmasına göre; ilk üç haftada Türkiye Geneli 1625 sınıf karantinaya alındı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın verilerine göre bir sınıfta ortalama 26 kişi eğitim görüyor. Bu da en az 35 bin öğrencinin yüz yüze eğitim fırsatından yararlanamadığı anlamına geliyor.

ŞANLIURFA'DA KARANTİNADA KAÇ SINIF VAR?

İki hafta önceki araştırmada Şanlıurfa Gazipaşa İlkokulunda 2 sınıfın karantinada olduğu tespit edildi. 5'inci hafta itibariyle Şanlıurfa'da karantina altına alınan okul sayısının 100 civarında olduğu iddia ediliyor.


ŞANLIURFA KAMUOYU AÇIKLAMA BEKLİYOR

Öte, yandan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü maske, mesafe ve temizlik kurallarını titizlikle takip ediyor. Kentte karantina altına alınan sınıf sayısının tam olarak kaç tane olduğu henüz kamuoyu bilgisine paylaşılmadı. Veliler Şanlıurfa'da kaç okulun karantina altında olduğunu öğrenmek istiyor. Urfalılar alınan önlemlerin ne derece yeterli olduğunu bilmek istiyor. Kamuoyu ilgililerden açıklama bekliyor.

 

Haber İbrahim Uygur Nabi Morçiçek Gaffar kaymaz