EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-10-2021 09:47   Güncelleme : 16-10-2021 09:47

Urfa'da Müdürler DYK Gündemiyle Toplandı

Ortaöğretim Okulları Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı. Toplantının ana gündem maddesini DYK kursları oluşturdu.

Urfa'da Müdürler DYK Gündemiyle Toplandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda, ortaöğretim okulları müdürlerinin katılımlarıyla Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT başkanlığında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Eğitim planlaması, DYK'ların yönetimi ve denetimi, pansiyonların yönetimi, denetimi ve izlenmesi, öğrenci nakilleri, okullarda akademik başarıyı artırmaya yönelik planlama ve çalışmalar gibi hususlarda okul müdürleriyle istişareler yapıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT okul müdürlerine; eğitim öğretimin önemi, öğretmenlerin motive edilmesi, okullardaki amaç ve hedefe yönelik öğrencilerin yetiştirilmesi, yöntem ve metotlar konusunda çok önemli hatırlatmalarda bulundu.

Ortaöğretimden sorumlu Şube Müdürü Ramazan ÇOBAN ise; özellikle DYK'ların okul müdürleri tarafından iyi ve doğru yönetilmesi, etkin verimli ve faydalı yetiştirici ve destekleyici olarak sürdürülmesi, ADAP (Akademik Düzeyi Artırma Projesi) hususlarında bilgilendirme yaptı.