SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-10-2021 10:06   Güncelleme : 16-10-2021 10:06

Yerli ve Milli Aşı İlk Defa Urfa'da Uygulandı

TURKOVAC aşı merkezinde ilk aşı uygulaması yapıldı.

Yerli ve Milli Aşı İlk Defa Urfa'da Uygulandı

Mehmet Akif İNAN Eğitim ve Araştırma Hastanesi “TURKOVAC “ Aşı merkezi oldu. Üçüncü Doz Aşısını “Turkovac” yaptırmak isteyen Gönüllülerin başvuruları Mehmet Akif İNAN Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “e-Nabız” üzerinden alınmaya başlandı. İlk “Turkovac” aşı gönüllüsüne Mehmet Akif İNAN Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bedri Caner KAYA, Başhekim Yardımcısı ve Aşı sorumlusu Dr. Kaan ÇİFTÇİ ile Göğüs hastalıkları Uzmanı Dr. İclal HOCANLI nezaretinde Aşı uygulaması yapıldı.
TURKOVAC hatırlatma dozu uygulamasına katılmak isteyenler, *Daha önce Covid-19 geçirmemiş ve iki doz aşısını, her iki aşı arasında 4-6 haftalık süre de yaptırmış olan
*18-59 yaş arası olmak
*2 doz coronovac aşısını yapmış
*Gebe olmayan ya da gebelik planlamayan kadın gönüllüler,
*Ağır karaciğer ve böbrek yetmezliği öyküsü olmayan, immunsupresif tedavi ve malignite öyküsü olmayan çalışmaya katılabilir.
Nasıl Başvuru Yapılacak; Üçüncü dozunu TURKOVAC ile olmak isteyenler Alo 184’ü arayarak veya "enabiz.gov.tr" sitesinden "Aşı Çalışması İçin Gönüllü Ol" butonuna tıklayacak. Açılan pencerede "3. doz hatırlatma Covid-19 aşımı inaktif Covid-19 TURKOVAC aşısı ile yaptırmak istiyorum" seçeneği onaylanarak başvurular gerçekleştirebilecek.
Yetkililerin, değerlendirmelerinin ardından, eğer katılımı uygun görülürse gönüllüye “e-Nabız “ profilinde kayıtlı iletişim bilgileri üzerinden dönüş sağlayacak."