KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-10-2021 11:42   Güncelleme : 16-10-2021 11:42

Şanlıurfa 8. Gıda Ve Yöresel Ürünler Fuarı Kapılarını Açtı

Türkiye’nin birçok ilinden tescilli coğrafi işaretli yöresel ürünlerin sergilendiği ‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları’’ fuarı Şanlıurfa’da kapılarını açtı.

Şanlıurfa 8. Gıda Ve Yöresel Ürünler Fuarı Kapılarını Açtı

Şanlıurfa Fuar merkezinde bu yıl 8’ncisi düzenlenen ‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları’’ fuarına ev sahipliği yapıyor.

 

Türkiye`nin Birçok ilinden Coğrafi işaretli ürünlerin sergilendiği fuarda, Trabzon’dan Hatay’a, Ankara’dan, Van’a kadar birçok ilin yöresel ürünleri satışa sunuldu.

 

Fuar alanını ziyaret eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Şefik Bakay ile çok sayıda davetli eşlik etti.

 

Başkan Beyazgül ve beraberindekiler ‘Urfa Yöresel Ürünler Fotoğraf Sergisi’nin açılış kurdelesini keserek yöresel ürün fotoğraflarını tek tek inceledi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları’’ fuarında bulunan stantları da ziyaret ederek burada sergilenen yöresel ürünler hakkında stant görevlilerinden bilgi aldı.

 

Başkan Beyazgül ayrıca alanda yoğrulan çiğköfte ’den fuar alanına gelen vatandaşlara ikram etti.

 

‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya El Sanatları’’ fuarı 15 - 24 Ekim tarihleri arasında saat: 10.00 – 22.00 arası ziyarete açık kalacak.