GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2021 19:57   Güncelleme : 18-10-2021 19:57

Müdür Kurt Urfalı Mevsimlik Öğrenci Sorununa Dikkat Çekti

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt mevsimlik tarım işçiliği sorununa dikkatleri çekti.

Müdür Kurt Urfalı  Mevsimlik Öğrenci Sorununa Dikkat Çekti

1-3 Aralık 2021 tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde "Eğitimde Fırsat Eşitliği" teması ile gerçekleştirilecek olan 20. Millî Eğitim Şûra toplantısının bölgeler nezdinde ki oturumu eğitim paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı İl Millî Eğitim Müdürü Fevzi KURT'un açılış konuşmalarıyla başladı. Temel eğitimde fırsat eşitliğinin önemine değinerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz, tarım işçisi çocukların eğitimden uzak kaldığına dikkat çekerek bu çocukların eğitimden geri kalmamaları için bütün çabayı sarf ettiklerini aktardı. Katılımcıların oluşturacağı raporun son derece önemli olduğunu bölgemizin eğitim problemlerine ışık tutacağını ifade etti.   

Bölge koordinatörlüğünü İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Arif KIRIKÇI'nın yürüttüğü toplantıya Harran Üniversitesi, Sanayi ve Ticaret Odası, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İş-Kur Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Gençlik Spor Müdürlüğü, Sendikalar, ŞURKAV Vakfı, STEM Derneği, İnsan-Der, Önder İmam Hatipliler Derneği gibi birçok kurum ve kuruluşun yanı sıra çeşitli okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile il millî eğitim müdürlüğümüzün AR-GE personeli katıldı.

Bakanlığımızca belirlenen gündem maddeleri olan; "Okul Öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretimde Fırsat Eşitliği, Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi, Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi" konularında alanında yetkin kişilerce oluşturulan çalışma gruplarıyla eğitimin problemleri görüşülerek raporlar oluşturuldu.

Oluşturulacak nihai rapor 1-3 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek şûra toplantısında görüşülmek üzere bakanlığımıza gönderilecektir.