ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 23-10-2021 23:13   Güncelleme : 23-10-2021 23:25

Urfalılar Uyuşturucu Ticaretini UYUMA Uygulamasıyla Anında Polise Bildirebilecek

Şanlıurfa'da binlerce vatandaşın cep telefonuna indirdiği UYUMA yerli yazılım programıyla sokak aralarındaki uyuşturucu ticareti kimlik bilgileri gizli kalmak şartıyla ihbar edilebiliyor.

Urfalılar Uyuşturucu Ticaretini UYUMA Uygulamasıyla Anında Polise Bildirebilecek

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü toplum bilgilendirme çalışamalarını sürdürüyor. Narkotik Timler 7 gün 24 saat gelen ihbarları değerlendiriyor.

Uyuşturucu maddeyle mücadele kararlılıkla sürdürülüyor.  Uyuşturucu madde kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta gençlerimiz olmak üzere toplumumuz açısından büyük tehlike arz ediyor. Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmaz olarak görülüyor.  

 PLAY STORE'DEN İNDİRİLEBİLİYOR

 Başta gençler olmak üzere vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tamamen yerli ve milli bir yazılımla gerçekleştirdiği, akıllı telefonlardan Google Play Store ve Apple sanal mağazalarından ücretsiz olarak temin edilebilen UYUMA Uygulaması aktif hale getirildi.    

PROJENİN AMACI  

UYUMA projesi, teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlandı. Bu proje ile uyuşturucu suçlarına daha seri müdahale imkânı sağlanması hedeflendi.  

 İHBARI YAPANIN KİMLİK BİLGİLERİ GİZLİ KALIYOR  

Uygulamanın önemli özelliklerinden biri ise bildirim yapanın kimlik bilgilerinin kesinlikle gizli kalması, bildirim yapanın numarasının görünmesi ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler tarafından kesinlikle bilinmeyecek olmasıdır.

 SİZ DE POLİSİMİZE DESTEK OLMAK İÇİN UYUMA PROGRAMINI KULLANMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ

 Uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, kişisel bilgilerini sisteme kaydettikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayacaktır. Sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek isteyen vatandaş, uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunacak. Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletilecek. İhbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır. Suçla mücadelede vatandaşlarımız desteği ile bizlere büyük güç vermektedir.

 

UYUMA PROGRAMI İNDİR

Haber: İbrahim Uyğur-Nabi Morçiçek-Gaffar Kaymaz