ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 24-10-2021 14:56   Güncelleme : 24-10-2021 17:04

Urfalı Kahraman 15 Temmuz Gazisi Hakk'a Yürüdü

Şanlıurfalı 15 Temmuz Gazisi korona nedeniyle hayatını kaybetti. O karanlık gecede tankların eksozlarını tıkayarak durduran Gazi Kıntaş cesaretiyle hafızalara kazınmıştı.

Urfalı Kahraman 15 Temmuz Gazisi Hakk'a Yürüdü

Şanlıurfa ve tüm Türkiye gelen acı haberle sarsıldı. 15 Temmuz gecesinin kahraman ismi hayatını kaybetti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde Atatürk Havalimanı'na hareket eden tankları, egzoz deliklerini elbiseleriyle doldurarak durduran Mehmet Şükrü Kıntaş Corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.  Restoran sahibi Mehmet Şükrü Kıntaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'da Atatürk Havalimanı'na hareket eden 9 tankı arkadaşları ile egzoz deliklerine elbiselerini tıkayarak durdurmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sokağa çıktıklarını anlatan Kıntaş, “15 Temmuz gecesi biz o gece haberi aldığımızda beynimizden vurulmuşa döndük. Hemen arkadaşlarımı topladım 80’lerde babalarımızın, 60’larda dedelerimizin yaşadığı zilleti yaşamamız gerekiyor diyerek Dalyan kardeşimle birlikte Boğaz köprüsüne gitmek istedik. Yolda da tankların havalimanına gittiğini görünce biz hemen tankların önüne bir tane tır çektik. O sırada da 'tankların egzozlarını kapatırsak tanklar stop eder' diye kalabalıktan bir ses duyduk. Ben ona Hızır Aleyhisselam diyorum. Çünkü hiçbir zaman bulamadık o arkadaşın kim olduğunu” demişti.

Bu sözlerin ardından elbiseler ile tankların egzozlarını tıkadıklarını aktaran Kıntaş,”Tankların egzozlarını tıkadıktan sonra stop etmeye başladılar. Tanklar stop edince ben hemen tankın içine girdim. Bir tane komutan bana silah uzattı. O sırada bende silahı elinden aldım. Çünkü o korkuyordu, Allah bizim kalplerimizden korkuyu almış onların kalplerine vermişti. Diğer askerleri de esir aldım ve oradaki polis arkadaşa teslim ettim. Ondan sonra diğer tankları durdurmaya çalıştık ve toplam 9 tankı durdurduk. Öyle bir imanla yürüyorduk ki sanki tank değil de karşımızda bir teneke parçası vardı. Bizim millet olarak bir kusurumuz varsa çok unutkan bir milletiz. Ben 4 yıldır 100 küsur yerde konferans verdim. Avrupa’nın 10 şehrinde de konferans verdim. Bunları unutmamak ve unutturmamak için yaptım. Çünkü unutursak bir daha yaşarız” sözlerine yer vermişti.

O kahraman davranışın sahibi Mehmet Şükrü Kıntaş geçirdiği Corona virüs hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.  Cenazesi İstanbul'dan alınarak Şanlıurfa'da toprağa verilecek. Pazartesi günü öğlen namazına müteakip Yusuf Paşa camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defin edilecek.Taziyesi Yasin Arıcı Taziye evinde kabul edilecek.

Kahraman Gazimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Haber: İbrahim Uyğur-Nabi Morçiçek-Gaffar Kaymaz