ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 15-11-2021 12:00   Güncelleme : 15-11-2021 13:52

Urfa'da Muhtar ve Mahallelinin Madde Bağımlıları İsyanı

Şanlıurfa'da mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri metruk evlerin yıkılarak madde bağımlılarına mesken olmaktan çıkarılmasını istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül'e seslenen vatandaşlar, "Başkan söz verdiyse sözünü yerine getirir" dedi.

Urfa'da Muhtar ve Mahallelinin Madde Bağımlıları İsyanı

Şanlırufa'da Eyyübiye İlçesi'ne bağlı Dede Osman Mahallesi madde bağımlılarıyla başı dertte. Kafileler halinde metruk evlere giren madde bağımlıları parti yapıyor. Ellerinde pompalı tüfeklerle dolaşan madde bağımlıları mahalleye korku dolu anlar yaşatıyor. Çocuk ve kadınlar mecbur olmadıkça evden çıkamıyor.

"YA PARK YAPILSIN YA DA YIKILSIN"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e seslenen Mahalle Muhtarı Ramazan Derin metruk evlerin yıkılmasını istedi. Muhtar Derin, "Mahallemizde madde bağımlı sayısı çok olmasından dolayı vatandaş şikayetçi. Bu evi bu hale madde bağımlıları getirdi. Buna benzer mahallede çok sayıda ev var. Madde bağımlıları ellerinde pompalı silahla içeri girip vatandaşı rahatsız ediyor. Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül beyefendi gelip bu evi kendi gözleriyle gördü. Dedi ki, "ya yıkıp park yaparım ya da onarırım". Ama hiçbirşey yapılmadı. Sokaklarımıza güvenlik kamaresı takılmasını istiyoruz. Kamera takılmadığı sürece böyle devam eder." dedi.

 

"POMPALI TÜFEKLERLE GEZİYORLAR"

Mahalle sakinlerinden bir kadın ise, "Bizim can güvenliğimiz yoktur. Bu sabah saat 07.00'de dört-beş kişi hepsi pompalı tüfekle içeri girdi. Bayan olarak uyarmaya korkuyoruz. Çocuklarımız ve kendi sağlığımız için buranın yıkılmasını istiyoruz. Can güvenliğimiz yoktur" diye konuştu.

 

"SENİN SÖZÜN SÖZDÜR BAŞKANIM"

Bir başka mahalle sakini ise şunları söyledi, "Başkanımıza güveniyoruz. Başkanımız söz verdiyse sözünde durur. Buranın yıkılmasını küçük bir park yapılmasını istiyoruz. Senin sözün sözdür sayın başkanım. Buranın yıkımını istiyoruz. "

Mahalle sakinlerinin çözüm talebi devam ediyor.