GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2021 16:14   Güncelleme : 19-11-2021 16:14

Urfa'da Kıyıda Köşede Satılan Tavuk Etleri Ne Kadar Sağlıklı?

Şanlıurfa'da orijinal ambalajlarında satılan tavukların yanı sıra hiçbir ambalaj olmaksızın sağda solda gelişigüzel satılan tavuk ürünleri dikkat çekiyor. İddialar mide bulandırıcı türden!

Urfa'da Kıyıda Köşede Satılan Tavuk Etleri Ne Kadar Sağlıklı?

Şanlıurfa'da etiketsiz tavuk ürünleri vatandaşı tedirgin ediyor. Piyasaya göre ucuza satılan korsan tavuk ürünleri ne kadar sağlıklı? İddialar kan donduran türden.

"ÇIKMA" TAVUKLARA MERDİVEN ALTI KESİM 

İddiaya göre; batıdaki fabrikalardan alınan ve "Çıkma" diye tabir edilen tavuklar Akçakale yolu üzerinde bulunan merdiven altı kesimhanelerde elden çıkarılıyor. Elle kesilen tavuklar ilkel şartlarda işlenerek satışa hazır hale getiriliyor.

EYYÜBİYE İLÇESİ KORSAN TAVUK SATIŞ MERKEZİ

Tüm tavuk olarak özellikle Haşimiye, Akarbaşı, Süleymaniye Meydanı, Eyyüp Peygamber Caddesi üzerinde bulunan bazı iş yerlerine satılan tavuklar parçalanıyor. Tavuk pirzola, kanat, baget, but, kalçalı but olarak parçalara ayırılan tavuklar etiketsiz olarak vatandaşa satılıyor.

İNSANLARA CİVCİV BUT'U  MU YEDİRİYORLAR?

Parçalar arasında daha civciv olarak görülebilecek  " but" lar dikkat çekiyor. Ziraat tavukları 18 günde kesime hazır hale getiriliyor. Küçük "but"ların kaç günlük civcivlere ait olabileceği tiksindiriyor. Mini butlar vatandaşa "taze but" veya "piliç but" olarak pazarlanıyor.

SİMSARLAR YENİDEN İŞ BAŞINA MI GEÇTİ?

Şanlıurfa'da emniyet güçleri ile tarım ve hayvancılık il müdürlüğü ekipleri tarafından daha önce yapılan baskınlarda kaçak yollarla kesimi yapılan tavuklar ile piliçlere el konulurken kaçak depo mühürlenmişti. Son günlerde artan kırmızı et fiyatları nedeniyle vatandaşın beyaz ete yönelmesiyle simsarların yeniden işbaşına geçtiği ileri sürülüyor.