SİYASET
Giriş Tarihi : 19-11-2021 16:41   Güncelleme : 19-11-2021 17:29

Fakıbaba Urfa'da Meydanların Tek Vekili Olarak Öne Çıkıyor

Şanlıurfa'da Fakıbaba meydanların tozunu atmaya devam ediyor.

Fakıbaba Urfa'da Meydanların Tek Vekili Olarak Öne Çıkıyor

Türkiye'de bazı vekillerin sokakağa çıkmaya cesaret edemedeği ekonomi döneminde Şanlıurfa milletvekili ve önceki dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba meydanları karış karış geziyor. Özeleştiri yapan Fakıbaba vatandaşa yapılması planlanan projeleri anlatıyor.

HER DÖNEMİM DEĞİL HER KESİMİN  ADAMI

Partisinin "Cesur Yürekli Vekili" konumunda olan Ahmet Eşref Fakıbaba vatandaştan gelen eleştirileri sabırla dinliyor. Parti adamı olmaktan çok "Halkın Adamı" olma imajı veren  Eşref Fakıbaba zor dönemde bile her kesimin takdirini toplamayı başarıyor.

ŞANLIURFA  ZAMAN KAYBETTİ

Aslında Urfalılar O'nu yeni dönemde ne vekil ne de bakan olarak görmek istiyor. Urfalılar O'nu yeniden büyükşehir belediye başkanlığı koltuğunda görmek istiyor. Çünkü Urfalılar, Fakıbaba'nın Şanlıurfa için yapmak istediklerinin yarım kaldığını biliyor. Tam da büyükşehir olanaklarının zenginleştiği dönemde Şanlıurfa'yı hizmete boğacağı beklenen Fakıbaba'nın zamansız ayrılışı Şanlıurfa'ya zaman kaybettirdiği kabul ediliyor.

FAKIBABA BÜYÜKŞEHİR'İN DOĞAL ADAYI

Şanlıurfa'da her gün farklı kesimlerle kucaklaşan Fakıbaba'nın siyasetten beklentisi olmasa da halkın ondan beklentisi büyük. Mevcut konjüktörde Fakıbaba dışında güçlü aday görünmemesi de büyükşehir koltuğunu O'na yaklaştırıyor.

 

HALKA YAKIN OLMAK TEHDİT GETİRİYOR

Sürekli halkın içerisinde bulunan Fakıbaba yaptığı açıklamalarla tehditler de alıyor. İşte aldığı son tehdit sonrası yaptığı açıklama;

 

 

Dün akşam katıldığım TV programında yaptığım açıklamalardan rahatsız olanların tehdit ve baskılarına asla boyun eğecek bir insan değilim.

* Suç duyurusunda bulundum ve konunun takipçisi olacağım. Haksızlığa karşı durmaktan, adaleti savunmaktan asla geri durmayacağım.