SİYASET
Giriş Tarihi : 19-11-2021 22:24   Güncelleme : 19-11-2021 22:36

Kılıçdaroğlu'ndan Şenyaşar Ailesi ve Fakıbaba Vurgusu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Fakıbaba'nın sözleri üzerinden Suruç'taki Şenyaşar Ailesi olayına değindi.

Kılıçdaroğlu'ndan Şenyaşar Ailesi ve Fakıbaba Vurgusu

Günler önce bir televizyon kanalında konuşan Ak Parti Şanlıurfa milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba 2018 Suruç Şenyaşar Ailesi olayına değindi. Olayın Terör olayı olarak lanse edilmesine üzüldüğünü anımsattı.  Fakıbaba'nın sözleri canlı yayındaki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hatırlatıldı. Kılıçdaroğlu övgü dolu sözlerle Fakıbaba'dan bahsederek şunları söyledi:

 

“Fakıbaba Haksızlığa Tahammül Edemiyor”

AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'yı eskiden tanıdığını belirten Kılıçdaroğlu, "Siyasi otorite haksızlığa karşı sessiz kalırsa, görmezden gelirse aslında en büyük haksızlığı yapmış olur.Öldürülen, eşi ve çocukları öldürülen kadının, Suruç'ta öldürülen kadının hala elinde adaletle orada beklemesi. Kadıncağız Türkçe bilmiyor. Avukatı bana izah etti. İnsanın biraz vicdanı sızlar. AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba düzgün bir insan. Bürokrat ve doktor iken tanırım. Haksızlığa tahammül edemiyor. Bakın kaç savcı değişti. Haksızlığı kimler tarafından yapıldığını biliyorsunuz. Ben oraya genel başkan yardımcısı arkadaşı görevlendirdim. Gittiler görüştüler, savcıyla görüştüler. Bunu önümüzdeki ay parlamentoya getireceğiz. Kadın eline bir kağıt adalet istiyor. Orada bile izin vermediler" dedi.

 

"İnsanın İçi Eziliyor”

Kılıçdaroğlu, Şenyaşar ailesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Yanlış mahkeme kararları da verilebilir, insanlar mağdur olabilir. Güneydoğu'da hastaneyi basmaları Kadıncağız adalet diye bekliyor. İnsanın içi eziliyor. Bir kadın oğulları gitmiş, kocası hastanenin içinde tüple öldürülüyor. Bununla ilgili dava açılamıyor, davaya gizlilik kararı koyuluyor. Demeliyiz ki burada adalet olmalı, bir hak teslim edilebilmeli. Helalleşme ile hukuku da karıştırdılar. Hukuk ayrı ama helalleşme biraz daha farklı. Helalleşme kucaklaşma, sevgiyi egemen kılmadır. Böyle bakmamız gerekiyor" diye sözlerini sürdürdü.

Kılıçdaroğlu hukuki sürece işaret etti. 

Fotoğraf: Hürriyet