GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 21:52   Güncelleme : 21-11-2021 21:52

Şanlıurfa'da Bir Husumet Daha Sona Erdi

Şanlıurfa'da 6 yıl önce Eren ve Saf aileleri arasında başlayan husumet aile büyüklerinin araya girmesi ile bugün sağduyuya bağlandı.

Şanlıurfa'da Bir Husumet Daha Sona Erdi

Şanlıurfa’da 2015 yılında Eren ve Saf aileleri arasında çıkan ölümlü husumetten sonra başlayan kan davası, 6 yıl sonra düzenlenen barış töreni ile son buldu.

Şanlıurfa’da aynı mahallede yaşayan Eren ve Saf aileleri arasında 2015 yılında yaşanan tatsız olay ölümle sonuçlanmıştı. Yıllardır yaşanan kan davası bugün gerçekleşen barış töreni ile tatlıya bağlanıp son buldu. Mersavi Aşiretine mensup olan Eren ailesini aşiretin etkili gücü olan Mersavi Aşireti Derneği temsil etti. Törende, Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, Kanaat Önderi Fevzi Karataş, Avukat Furkan Boz, Avukat Ahmet Hamdi Taş, İşadamı Mahmut Taş, Hadi Ağaç, Bekir Dinaroğlu, Ahmet Karademir ve aşiretin birçok kesiminden katılım gerçekleşti. 

Aylardır yapılan girişimler sonrası aile büyüklerinin sağduyulu yaklaşımlarıyla, yaşanan husumet barış ile sonuçlandı.

Pandemi kurallarının uygulandığı törende, taraflar karşılıklı olarak selamlaştıktan sonra Kuran-ı Kerim okunarak barış duası ettiler. Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, barışa katkı sunan herkese teşekkür ederek, "Güven içinde yaşayamadıktan sonra yaşamanın bir anlamı yok. O yüzden bu barış bizim için değerli. Eren ve Saf ailelerinin sağduyulu yaklaşımları için onlara ayrıca teşekkür ederim. Katkı sunan herkesten Allah razı olsun. Katkı sunan herkesin ne emri ne ricası varsa yerine getirmeye hazırız." dedi.