GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 23:18   Güncelleme : 23-11-2021 23:18

Suruç Kaymakamı Belediyeyi Denetledi

Suruç İlçe Kaymakamı Aktaş belediyede denetimde bulundu.

Suruç Kaymakamı Belediyeyi Denetledi

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş kurum denetimlerine ara vermeden devam ediyor.Daha önce kamuya bağlı bir çok kurum ve kuruluşa ani ziyaretler yaparak denetleyen Aktaş bu kezde Suruç Belediyesini denetledi.

 

Başkan V.Aktaş denetimleri kapsamında, Suruç Belediyesinin Destek Hizmetleri , Yazı İşleri Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Muhasabe Müdürlüğü ,Hukuk İşleri,Zabıta Müdürlüğü ve Beyaz Masa birimlerinde denetimlerde bulundu. 

 

Birimleri denetimleri sırasında, tespit ve değerlendirmeler de bulunan Aktaş, şeffaf odaklı Belediyecilik ilkesinden ödün vermeden çalıştıklarını belirtti, hizmet odaklı görev anlayışının benimsenmesi hususuna önemle değindi. Aktaş denetimde bulunduğu birim amirlerinden, birimleri hakkında bilgi aldı.

 

Denetimlerini sıklaştıran Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ani ziyaretler gerçekleştiren Başkan V.Aktaş Belediyenin DESTEK HİZMETLERİ Müdürlüğünde gelir gider tablolarını inceledi,bütçelerinin hazırlanmasını, uygulanmasını, tüm malî işlemlerin muhasebeleştirilmesini, raporlanmasını ve malî kontrolü yaptı, Belediyenin tüm birimleri hakkında Başkan Yardımcısı Askeri Karakuzu 'dan bilgi aldı. 

 

Daha öncede Belediyeyi denetleyen Başkan V.Aktaş'a denetimleri sırasında Suruç Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emrah Örnek'te eşlik etti.