EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-11-2021 18:33   Güncelleme : 25-11-2021 18:33

Şanlıurfa'da Orman Okulu Açıldı

Şanlıurfa'da öğrencilerin eğitimin yanında doğa ve hayvan sevgisini öğreneceği, doğada yapılabilecek bir çok aktiviteyi öğretmenleri ile birlikte yapabilecekleri Orman okulunun açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Şanlıurfa'da Orman Okulu Açıldı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye iş birliğinde Karaköprü Büyük Salkım kırsal mahallesinde restorasyonu tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulan Orman okulunun açılış töreni Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, AK Parti İlçe Başkanı Sait Ağan,  İl ve İçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler ve kırsal mahalledeki vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Açılışta bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, yapılan tesise önemli katkılarından dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür ederek, "Burada çocukların doğayla ilgili öğreneceği o kadar şey var ki anlatılamaz. Açık havada toprağa yakın bir eğitim yuvası olan bu okullar çocukların hayvanları, bitkileri tanımasında çok değerli kurumlardır. Çocuklar burada yapacakları gözlemlerle, oynayacakları oyunlarla ve eğitimlerle doğa zekasının gelişimini sağlayacaklar. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."dedi.

Açılış töreninde konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, orman okulu gibi önemli bir eğitim yatırımının açılışını öğretmenler gününde yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, şunları ifade etti: "Öncelikle tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. İslam dini ilk emri oku olması nedeniyle ilime çok büyük önem vermektedir. Bu vazifeyi üstlenerek fedakârca çocuklarımızı eğiten öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum. Orman okulu projesi her ilde yapılan bir proje ve Şanlıurfa'da da ilçemiz seçildi. Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte Büyük Salkım Kırsal Mahallemizde âtıl durumdaki okulumuzu orman okuluna çevirdik.
Burada çocuklarımız gelip doğayla, toprakla, hayvanlarla buluşacak, onlara dokunacak. Seramız, hayvan kümeslerimiz, oyun alanlarımız ve kamp çadırlarımızla güzel bir kompleks oluşturduk ki çocukların yüreğine doğa ve hayvan sevgisini aşılamak istedik.
Bu projenin Karaköprü 'müze, Şanlıurfa'ya hayırlı olmasını diliyorum, tüm öğrencilerimizin buradan faydalanmasını temenni ediyorum."

Orman okulu açılış töreni, yapılan konuşmalar sonrası okulun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür plaketi verilmesi ve günün anısını çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.