EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-11-2021 23:02   Güncelleme : 26-11-2021 23:02

Şanlıurfalılar Hollanda Yolcusu

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğinde 3 ilçe Halk Eğitim Merkezleri ile Oluşturulan Konsorsiyumla Hollanda'nın Amsterdam Şehrine 14 Personelimizin Katılımı ile 5 Günlük Kurs Faaliyeti Gerçekleştirilecek

Şanlıurfalılar Hollanda Yolcusu

"1 Lisan 1 İnsan; Eğitimle Birleşir Her İnsan" Adlı Erasmus+ Projesi kapsamında Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğinde 3 ilçe Halk Eğitim Merkezleri ile Oluşturulan Konsorsiyumla Hollanda'nın Amsterdam Şehrine 14 Personelimizin Katılımı ile 5 Günlük Kurs Faaliyeti Gerçekleştirilecek.

 

Göçmenlik son dönemlerin en önemli ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel olgularından birisidir. Göç, her kesimden insanların geniş çeşitlilikteki hareketleri ve durumlarını içeren kavramdır. Uluslararası göç, dramatik bir şekilde dünyayı birbirine bağlayan, ekonomik, sosyal ve güvenlik boyutlarıyla günlük hayatımızı etkileyen çok katlı kompleks bir fenomendir. Dünyada yaşanan olumsuzluklardan dolayı birçok ülke göçmen akınına uğramış ve bu durumdan ciddi bir şekilde etkilenmiştir. 

Şanlıurfa olarak mültecilerle ilgili yaşadığımız en önemli sorun sosyal uyum ve entegrasyonun sağlanamamasıdır. Bu uyum süreci sağlıklı bir şekilde aşılmazsa, yerel halk ve mültecilerin birbirlerini anlaması sağlanamazsa yaşanan çok küçük hadiselerin bile büyümesi, toplumsal bir olaya dönüşmesi içten bile değildir. Mültecilerin sosyal uyum sağlamasındaki en büyük engel dil öğrenememeleridir.

Yetişkinlere dil öğretiminde AB standartlarında yenilikçi yöntem ve teknikleri ülkemize transfer etmek ve personelimiz vasıtasıyla uygulamak, Avrupa alanında gelişim stratejimiz doğrultusunda konsorsiyumca 12 aylık hazırlanan bu projenin amacı, 14 personelin Avrupa'da yenilikçi dil öğretimi yöntem ve teknikleri konusunda 5 günlük kurs yoluyla mesleki yeterliliklerini geliştirmektir.

Bu kapsamda "1 Lisan 1 İnsan; Eğitimle Birleşir Her İnsan" Adlı Erasmus+ Projesi Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğinde en çok mülteci barındıran 3 ilçe Halk Eğitim Merkezleri ile oluşturulan konsorsiyumla Hollanda'nın Amsterdam şehrine 14 personelimizin katılımı ile 5 günlük kurs faaliyeti gerçekleştirilecek. Hareketlilik öncesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fevzi KURT'a proje hakkında bilgilendirme toplantısı yapılarak, ekibe vermiş oldukları desteklerinden dolayı plaket takdim edildi. Sürecin başından beri takipçisi ve destekçisi olan Sayın Fevzi KURT tüm ekibe hayırlı yolculuklar dileyerek, verimli bir eğitim geçirmeleri konusunda iyi dileklerde bulundu.