ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 17-12-2021 19:03   Güncelleme : 17-12-2021 19:20

Şanlıurfa'da Mezarlık Fiyatlarına Zam

Şanlıurfa'da 4 mezarlık bulunuyor. Fiyatlara yüzde 10 zam geldi. Mezarlıklarda, yeni cenaze için mezar yeri 500 TL, hayatta olanlar için boş mezar ise 750 TL'ye liraya tahsis ediliyor.

Şanlıurfa'da Mezarlık Fiyatlarına Zam

Mezar yerinin tahsisi ve ücretlendirilmesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi (ŞBB tarafından yapılıyor. 

Edinilen bilgilere göre, ŞBB'nin 2021 yılı ücret tarifesinde mezar yerleri hayatta olanlara pahalı, cenazelere ise ucuz.  Ölenlere 500 liraya verilen mezar yeri yaşayanlar için 750 lira.

BEDİÜZZAMAN YÜZDE YÜZ DOLU

Şanlıurfa'nın ilk mezarlığı olan Bediüzzaman Aile Mezarlığın'da kapasite doluluğu yüzde yüze ulaştı. Yeni definler ancak eski mezar yakınlarının onayıyla yapılıyor.

Güvenlik ve çevre düzenlemesi için 25 personel

ŞBB bir taraftan mevcutların dışında yeni mezarlık alanları oluşturulması ile ilgili çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan ise memleketinde defnedilmek isteyen kişilere ücretsiz nakil hizmeti sunarak, mezarlık sıkıntısının daha da büyümesinin önüne geçmeye çalışıyor.

Şanlıurfa'daki artık ücretsiz kimsenin defnedilmediği mezarlıkların güvenliği de 3 özel güvenlik personeliyle sağlanıyor. Mezarlıkların çevre düzenlemesi ve bakım işleri için ise 22 personel görev yapıyor.

Şanlıurfa mezarlık fiyatları açısından hala en ucuz şehirler arasında yer alıyor.