GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-01-2022 19:34   Güncelleme : 02-01-2022 19:42

Suruç'ta Okçuluk Kursu başladı... İlk oku Aktaş Attı.

Suruç ilçesinde gençlere yönelik aktiviteleri arttırmak ,ilçede Okçuluk sporunu yaygınlaştırmak amacıyla Kaymakam ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş'ın destekleriyle Türk kültürünün Ata sporu olan OKÇULUK KURSU başladı.

Suruç'ta Okçuluk Kursu başladı... İlk oku Aktaş Attı.

Suruç ilçesinde gençlere yönelik aktiviteleri arttırmak ,ilçede Okçuluk sporunu yaygınlaştırmak amacıyla  Kaymakam ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş'ın destekleriyle Türk kültürünün Ata sporu olan OKÇULUK KURSU başladı.

 

SURUÇ Meslek Yüksek Okulu Öğr. Gör. Serhan GÜNGÖR ile Suruç MYO öğrencilerin  yer aldığı kursun açılışı renkli görüntülere sahne oldu Başkan V.Aktaş ilk okunu tam hedefe atarak kursun startını verdi.

Suruç'ta Belediyeceligin yanı sıra gençlere yönelik sosyal ve kültürel aktiviteleride  hayata geçirdiklerini belirten Aktaş  " Suruç ilk defa Salon Hokey sporunun yanı sıra Türk Ata sporu olan OKÇULUK kursuna da başladık gençlerimiz bu sporda yoğun ilgi gösterdiler . Bugün itibariyle kursumuzun startını verdik belli periyotlar dahilinde konusunda uzman hocalarımızın eğitimleri ile Suruç bundan böyle Okçu gençlerle de adından söz ettirecek hayırlı uğurlu olsun. " dedi.

Aktaş Okçuluk Kursunun yanı sıra aynı salonda antrenman yapan Şampiyon  Suruç Salon Hokey Sporcularla bir araya geldi, başarılar diledi.

Kursun açılışına Aktaş'ın yanı sıra ,Suruç cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nedim Yaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban , Ak Parti Suruç İlçe Başkanı Mustafa Doğan ve yönetimi,  Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Halil Erin, Gençlik Spor İlçe Müdürü Yusuf Yavuzer, İlçe Spor Müdürü Abit Bostancı ,ASKF Genel Sekreteri Murat Basyan, Suruç Gençlik Spor Yöneticisi Mustafa Yüksel,  vatandaşlar ve sporcular katıldı.

Okçuluk sporunun en küçük sporcusu Ömer Aktaş ise ilk deneyiminde attığı oklarla adından söz ettirdi.