GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2022 23:17   Güncelleme : 03-01-2022 23:17

Şanlıurfa'da Yağış Bekleniyor mu?

Şanlıurfa'da önümüzdeki 4 gün boyunca yağış beklenmiyor.

Şanlıurfa'da Yağış Bekleniyor mu?

 

Meteroloji verilerine göre, Şanlıurfa'da önümüzdeki günlerde yağış beklenmiyor. Parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Hava sıcaklığı 12 derecelerde seyredecek.

4 Ocak, Salı 5 Ocak, Çarşamba
6 Ocak, Perşembe 7 Ocak, Cuma
8 Ocak, Cumartesi

Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Rize ve Artvin'in iç kesimlerinin, yarın (Salı) Batı ve Orta Karadeniz Kıyıları, Doğu Karadeniz Bölümü ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Karadeniz kıyıları ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların yurt genelinde artmaya devam ederek mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Doğu Akdeniz'de kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun doğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KAR ERİMESİ ve ÇIĞ RİSKİ: Yarın(Salı) batı kesimlerden başlayarak, zamanla yurt genelinde sıcaklıkların hissedilir derecede artması ve hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Artan sıcaklıklarla birlikte, mevcut kar örtüsünde meydana gelebilecek hızlı erime sebebiyle sel, su baskını, heyelan ve çığ oluşma riskinin arttığı değerlendirilmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Trakya bölgenin güneyinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

EDİRNE 6°C, 13°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL 9°C, 14°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

KIRKLARELİ 6°C, 12°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

KOCAELİ 9°C, 16°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçmesi, gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -1°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 9°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 7°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 3°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden sonra Hatay, Osmaniye ve İskenderun Körfezi çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 3°C, 18°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

ANTALYA 11°C, 19°C

Parçalı bulutlu

HATAY 7°C, 18°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ISPARTA 3°C, 12°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Sivas'ın kuzeydoğu çevrelerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA 1°C, 10°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR 1°C, 12°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

KONYA 2°C, 13°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

SİVAS -3°C, 6°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra kuzeydoğu çevreleri karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

BOLU 1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 7°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU 0°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) kıyı kesimleri hafif yağmurlu

ZONGULDAK 10°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) hafif yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Rize ve Artvin'in iç kesimlerinin, yarın (Salı) Batı ve Orta Karadeniz Kıyıları ile Doğu Karadeniz Bölümü'nün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ÇORUM 2°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 9°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinde yağmurlu

TRABZON 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinde yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) bölgenin kuzeyinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

ERZURUM -10°C, 1°C

Çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

KARS -10°C, -3°C

Çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

MALATYA -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN -8°C, 4°C

Çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR -3°C, 6°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

GAZİANTEP 3°C, 11°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

SİİRT -3°C, 7°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

ŞANLIURFA 4°C, 12°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Karadeniz ve Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6, doğusu 7; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 5 ila 7, sabah saatlerinde doğusu güneydoğudan, batısı güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, doğusu 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan, akşam saatlerinde kuzeyi güneybatıdan 3 ila 5; Güney Ege'de güney ve güneybatıdan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: iyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, açıkları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6, kuzeyi kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 yer yer 7, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m, Doğu Akdeniz 3,0m: Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, sabah saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, sabah saatlerinden itibaren 0,5 ila 1,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.