EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-01-2022 20:48   Güncelleme : 04-01-2022 20:48

Urfa Valiliğinden ÇED Kararı Gerekli Değil Duyurusu

Şanlıurfa Valiliği tehlikesiz atık kazanım tesisi başvurusu için "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir" kararı alındığını duyurdu.

Urfa Valiliğinden ÇED Kararı Gerekli Değil Duyurusu

Şanlıurfa'da peş peşe yeni fabrikalar kuruluyor. Sanayi bölgelerinde talep daha da artıyor. Bununla beraber ÇED raporları isteniyor. Son ÇED başvurusu için valilik kararını verdi.

Açıkla şöyle; "İlimiz Karaköprü İlçesi Yoğunburç Mah. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi 309.Cad. (Ada No:113 Parsel No:3) adresinde Okal Metal Metalurji Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından kurulması planlanan "Alüminyum Billet ve Profil Üretim Tesisi Kapasite Artışı ve Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Tesisi Eklenmesi" projesi ile ilgili olarak Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) sunulan proje tanıtım dosyasında gerekli inceleme-değerlendirme yapılmış ve çevresel etkilere karşı alınması öngörülen önlemler yeterli görülmüş olup söz konusu projeye 25.11.2014 tarih ve 29186 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17.Maddesi gereğince "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir" kararı verilmiştir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

Bölgedeki sanayi gelişimi hızla artıyor.

foto:asastar